UPS fanı değişimi yapılması zararlı mıdır?

ShaunWright

Hectopat
FSP Champ 1K Online UPS var ve fan sesi çok fazla geliyor bilgisayar fan sesinden daha fazla ses çıkıyor. UPS içini açıp fan değişimi yapmak bir sıkıntı yaratır mı? UPS odanın dışına alamıyorum yer yok mecbur PC başında olacak download veya PC başında işim olduğu zaman ses hissedilir derecede.
Şimdiden teşekkürler.

FSP champ 1K Online UPS var ve fan sesi çok fazla geliyor bilgisayar fan sesinden daha fazla ses çıkıyor. UPS içini açıp fan değişimi yapmak bir sıkıntı yaratır mı? UPS odanın dışına alamıyorum yer yok mecbur PC başında olacak download veya PC başında işim olduğu zaman ses hissedilir derecede.
Şimdiden teşekkürler.

Elektronikten anlıyor isen yapabilirsin. İçi çok karışık değildir. Akü altta anakart üstte oluyor çoğunlukla. Kendine güveniyor isen yapabilirsin.

Nasıl yaptın ses yalıtımı söyler misiniz?
Hazır satın aldım. Yapıştırıcıyla yapıştırdım. Sizin UPS fanı nerede bilmiyorum ama benim ki içe doğru olduğu için rahat oldu. Ancak şöyle bir sıkıntı var, ses yalıtımı hava geçirmediği için fan daha hızlı dönüyor. Ömrünü kısaltıyor diyebilirim.

Hazır satın aldım. Yapıştırıcıyla yapıştırdım. Sizin UPS fanı nerede bilmiyorum ama benim ki içe doğru olduğu için rahat oldu. Ancak şöyle bir sıkıntı var, ses yalıtımı hava geçirmediği için fan daha hızlı dönüyor. Ömrünü kısaltıyor diyebilirim.

Bayağı sıkıntılıymış o zaman çünkü benim burada voltaj 220 olması gerekirken 160 170 iniyor bazen haliyle fan sesini artıyor zaten.
Teşekkürler yinede
Elektronikten anlıyor isen yapabilirsin. İçi çok karışık değildir. Akü altta anakart üstte oluyor çoğunlukla. Kendine güveniyor isen yapabilirsin.

Açıkçası pek anlamam tanıdık elektrikçi var yaptırırım olmadı yeter ki orijinal fanı söktüm diye sıcaktan UPS patlama yapmasın RTX serisi ekran kartı var.

Bayağı sıkıntılıymış o zaman çünkü benim burada voltaj 220 olması gerekirken 160 170 iniyor bazen haliyle fan sesini artıyor zaten.
Teşekkürler yine de.

Açıkçası pek anlamam tanıdık elektrikçi var yaptırırım olmadı yeter ki orijinal fanı söktüm diye sıcaktan UPS patlama yapmasın RTX serisi ekran kartı var.

Korumalıdır bir şey olmaz. Sen fan değiştiriceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı