USB 3.0 Flash Bellek Kopyalama Hızı

Onur_Doğan19

Hectopat
USB 3.0 portuna taktığım belleğin, laptoptan belleğe dosya aktarırken ortalama 4 MB/sn olması normal mi?
Ayrıca, tam tersini yani bellekten laptop'a dosya aktarırken ortalama 35 MB/sn oluyor.
1.JPG
2.JPG

Belleğin USB 3.0 olduğuna emin misiniz? Okuma ve yazma hızları normalde zaten farklılık gösterir. Flash bellekten okuma hızı genelde yüksek olur. Yazarken hız düşer. USB 3.0 olsa bile her zaman vadettiği yazma hızına çıkamayabiliyor ürünler. Ya da USB 3.0 standartının vadettiği hıza çıkamayabiliyorlar.

Son düzenleme:
Ben kısa ve kafa karıştırıcı bir cevap vermiş olabilirim ancak edindiğim bilgilere ve kendi tecrübelerime göre konuyu detaylandıralım.

Veriyi aldığımız diskin ve veriyi kopyalayacağımız diskin okuma/yazma hızı ne kadar yüksekse bu işlem de o kadar hızlı olur. Veriyi kopyalama esnasında açık olan uygulamalar ve işlemler diskin size sunduğu aktarım (okuma/yazma) hızını paylaşmaktadır. Ayrıca bir bütün ve yüksek boyutlu dosyalar yüksek hızda yazılırken parça parça ve küçük boyutlu dosyalar uygulanan protokol nedeniyle daha yavaş yazılabilir.

Laptobun yazma hızı nedir acaba ilk defa duydum ? Farklı bir cihazda da aynı değerlerle kopyalama yapıyor. @sahankurt
Laptop'un içindeki diskinizin bir okuma/yazma hızı bulunur. Aynı şekilde bu okuma/yazma hızı USB Belleklerde de bulunur.

Örneğin ben 550MB/s Yazma 450MB/s Okuma değeri olan bir SSD kullanmaktayım.

Ama 1 TB harici taşınabilir diskim var onda hız çok güzel çok da performanslı, benim diskimin veya cihazımın hızı sabit bir hız olsa onda da kopyalama hızım böyle 4-5 MB/sn olurdu. @iGY 6
Siz sorunun (tabi bu bir sorunsa eğer) USB'den kaynaklı değilde cihazın veya yerleşik diskin okuma yazma hızına mı bağlıyorsunuz ? @sahankurt @iGY 6

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı