USB 3.0 Flash Bellek Kopyalama Hızı

Ben de bugün 40 TL USB 3.0 disk aldım. Test etmek istediğimde SSD dosyalarımın içinden bir klasör kopyalamak istediğim zaman 5 Mb/s dosya aktarımı yapıyor. Ya gerçekten USB 3.0 değil ya da biz mi yanlış yapıyoruz. Kafam çok karıştı.
Klasörün içerisinde birden çok dosya varsa bu da yavaşlatabilir. Ya ZIP, RAR gibi arşiv dosyası atmayı deneyin ya da CrystalDiskMark yazılımı ile yazma okuma hızı testi yapın. Bir de USB belleğinizin modelini söyleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• HDD TEST.jpg
    HDD TEST.jpg
    29,9 KB · Görüntüleme: 79
@osrt91 Hepsiburada yorumlarında alan kişiler ve DonanımHaber Forum'da bu USB'nin incelemesini yapan bir arkadaş da yazma hızı olarak hemen hemen aynı değerleri alıyor. Okuma hızları ise yaklaşık 80 Mb/s kadar. Eğer USB 2 bağlantısına takmadıysanız sizinkinde okuma hızı problemi olabilir.

@osrt91 Hepsiburada yorumlarında alan kişiler ve donanımhaber Forum'da bu USB'nin incelemesini yapan bir arkadaş da yazma hızı olarak hemen hemen aynı değerleri alıyor. Okuma hızları ise yaklaşık 80 Mb/s kadar. Eğer USB 2 bağlantısına takmadıysanız sizinkinde okuma hızı problemi olabilir.

Laptop’dan Type-C’den çoğaltıcı ile USB 3.0 çeviriyorum. Orada takılı ondan çektim aldım USB 3.0 aldım attım yine olmadı. Cihaz arızalı sanırım. Kopyala yapıştır yaptığım şeyler de 10.000 tane müzik klasör halinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı