USB belleğe linux kurulur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam meraktan soruyorum mint flaş belleğe biraz fazla yüklenmez mi, sonuçta amacı taşınabilir bir dağıtım olmaktan ziyade kurulmak.
USB 3.0 olmayan bir flaşta sıkıntı çıkartabilir gibime geliyor da.

Taşınanilir işletim sistemi yapmak istiyorsanız Puppy ya da Slax öneririm. Ayarlarınız ve yüklemeleriniz kayıtlı kalacaktır. Ama kayıtlı olmasına gerek yok tam teçhizatlı bir sistem olsun hiç internete ve diske gerek duymadan işimi halledip çıkacağım sistem olsun derseniz de Knoppix on numaradır. Bunlar harici yine seçenekler mevcut slitaz gibi, absolute linux gibi, fatdog64 gibi ama bence yukarıda saydığım Puppy ve Knoppix varken diğer dağıtımlar açıkçası gölgede kalıyor bence.

Linux mint ubuntu vb bence hiç taşınabilir kullanmaya çalışmayın hem performans kaybı yaşarsınız hem de en ufak işlemlerde usb bellek fazla ısınır. En büyük nedeni de dağıtım amaçlarıdır.
Linux mint olur. Teşekkürler.
Mesela Linux Mint'i usbye yazdır sonra da sabit diske kur diye yapmışlar amacı bu. Sen başka şekilde kullanabilir misin kullanırsın tabi ama amaç dışı kullanım sıkıntı çıkaracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı