USB bellek düzgün çalışmıyor

Rewlyy_0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba benim bir tane Toshiba 32 GB'lik USB flash belleği var ama sabah onu biçimlendiriyordum biçimlendirirken Windows mavi ekran verdi ve restart attı. Bilgisayarı açtıımda ise flash belleği açılmıyor ve hata veriyor. İnternette çözümlere baktım CMD'den disk Part'ta gözükmüyor ve biçimlendirilmiyor. Çözümü var mıdır acaba?

hata 1.png
hata 2.png

Dosya Ekleri

• hata 3.png
    hata 3.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 29
G/Ç hatası bozulduğunu işaret ediyor benim naçizane fikrime göre. Bir ihtimal uygun Firmware bularak yükleyebilirsin ama o bile kurtarmayabilir. Gene şunları dene: Komut satırını yönetici olarak aç.
diskpart lis dis sel dis 2 (burada 2 yerine formatlanacak disk numarasınız yaz) clean cre par pri for fs=fat32 QUICK act ass

G/Ç hatası bozulduğunu işaret ediyor benim naçizane fikrime göre. Bir ihtimal uygun Firmware bularak yükleyebilirsin ama o bile kurtarmayabilir. Gene şunları dene: Komut satırını yönetici olarak aç.
diskpart lis dis sel dis 2 (burada 2 yerine formatlanacak disk numarasınız yaz) clean cre par pri for fs=fat32 QUICK act ass
sıkıntıda bu diskpart yazıyom sonra list dik diyince gözükmyor usb

Allah rahmet eylesin. Düzeltilebilecek şeyler var ama bu onlardan biri değil. Başka bir girişe takmayı dene ama fayda edeceğini de sanmıyorum. O diskten ümidinizi kesseniz iyi olur. Bir ihtimal Firmware atarak geri getirebilirsiniz ama çok detaylı araştırmanız lazım içindeki Chip modelini bulup flashlayacaksınız vb. Çok çok düşük bir ihtimal.

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin. Düzeltilebilecek şeyler var ama bu onlardan biri değil. Başka bir girişe takmayı dene ama fayda edeceğini de sanmıyorum. O diskten ümidinizi kesseniz iyi olur. Bir ihtimal Firmware atarak geri getirebilirsiniz ama çok detaylı araştırmanız lazım içindeki chip modelini bulup flashlayacaksınız vb. çok çok düşük bir ihtimal.

Başka bir porta takınca da aynı şey neyse Firmware denerim belki olur yine de teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minitool ile de deneyebilirsiniz.

Minitool ile de deneyebilirsiniz.

Diskpart'ta görünmüyor USB.

Geri
Yukarı