USB bellek içindeki Windows 10 nasıl silinir?

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Ben USB belleğin içine Windows 10 yazdım fakat USB bellek en az 8 GB olmalı kısmını yanlışlıkla gittim alttaki ISO dosyayı yazan yere tıkladım. Şimdi de silmek istiyorum. Silip tekrar yükleyeceğim? Nasıl yapabilirim?

Desktop Screenshot 2020.12.11 - 20.34.23.17.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar. Ben USB belleğin içine Windows 10 yazdım fakat USB bellek en az 8 GB olmalı kısmını yanlışlıkla gittim alttaki ISO dosyayı yazan yere tıkladım. Şimdi de silmek istiyorum. Silip tekrar yükleyeceğim? Nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 775845
Belleği biçimlendir.

Sorun olmaz o ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazarsınız. Daha sağlıklı olur hem de.

Yanlış bilgi. Disk seçimi "select disk" komutunda yapılır.
Direkt ISO'yu yazdırabilirsin ama illa silmek istiyorsan CMD'ye diskpart yaz ve çıkan pencereye sırasıyla aşağıdakileri yaz.

list disk
select disk 1
select partition 1
(hangisi USB ise onun sayısını yanlışıkla HDD'yi silme)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick
assign

@x4r USB her zaman 1. sırada olmaz. Yanlışla veri kaybı olabilir. "select disk" kısmında disk seçilir. Doğrusu böyle olmalı.

• list disk
  • select disk %USB_disk_numarasi%
  • clean

Bu kadarı yeterli.

Sorun olmaz o ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazarsınız. Daha sağlıklı olur hem de.

Yok zaten Rufus ile yazdım.

Windows'u ISO olarak çıkartmanda bir sıkıntı yok. Boşuna zaman kaybetme. Rufus ile USB'ye yazabilirsin.

Kanka attığım fotoraftaki kısımda ISO kısmını seçtim USB kısmını seçmemiştim.

Direkt ISO'yu yazdırabilirsin ama illa silmek istiyorsan CMD'ye diskpart yaz ve çıkan pencereye sırasıyla aşağıdakileri yaz.

list disk.
Select disk 1.
Select Partition 1
(hangisi USB ise onun sayısını yanlışlıkla HDD'yi silme)
clean.
Create Partition primary.
Select Partition 1.
Active.
Format fs=NTFS quick.
Assign

Ya kanka boş yere kafamı karıştırma ne dediğinden hiçbir şey anlamadım.

Windows'u ISO olarak çıkartmanda bir sıkıntı yok. Boşuna zaman kaybetme. Rufus ile USB'ye yazabilirsin.

Öyle yaptım zaten yazdım USB'ye.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı