Çözüldü USB Bellek RAW oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.
Hocam bende create partition primary dediğim zaman hata veriyor nasıl düzeltmem gerek acaba?

Hocam bende create partition primary dediğim zaman hata veriyor nasıl düzeltmem gerek acaba?
Create kısmında sorun veriyorsa bellek çipinde sorun olabilir. Boyunu kontrol edilmesi lazım. Kontrolcü sağlam olabilir ama belleği gitmiş olabilir. Siz de bir Rufus deneyin onda olmaz ise başka bir USB girişinde denersiniz. Hala olmazsa önemli ise ayrı bir konu açıp orada sorun bakarız.

Konu biraz eski ama ne yaptıysam açılmıyor eke CMD ekranını eklendim.

1665479797027.png

111 gb diski niye fat32 ediyorsun ki? NTFS deneyin. Diğerdiskler de anormal. Kaç disk var boyutları ne kadar? Disk yönetiminde nasıl gözüküyor?

111 gb diski niye fat32 ediyorsun ki? NTFS deneyin. Diğerdiskler de anormal. Kaç disk var boyutları ne kadar? Disk yönetiminde nasıl gözüküyor?
Yanlış diski seçmişim hocam 29 GB olan flash bellek hiçbir şekilde biçimlendirilmiyor.

111 GB diski niye FAT32 ediyorsun ki? NTFS deneyin. Diğerdiskler de anormal. Kaç disk var boyutları ne kadar? Disk yönetiminde nasıl gözüküyor?

Disk 3'ü yani 32 GB olanı formatlamaya çalışıyor 111 GB olanı değil.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp tekrar dene.
Powershell üzerinden deneyebilirsin CMD yerine.

1665516771486.png

Bu şekilde hata veriyor erişim engellendi diyor, yönetici olarak açıyorum CMD ekranını.

Disk 3'ü yani 32 GB olanı formatlamaya çalışıyor 111 GB olanı değil.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp tekrar dene.
Powershell üzerinden deneyebilirsin CMD yerine.
Maalesef aynı hocam.
1665517124003.png

Son düzenleme:
Bu şekilde hata veriyor erişim engellendi diyor, yönetici olarak açıyorum CMD ekranını.
Disk yönetimi paylaşmamışsınız. USB bellek ise bunun çıktısını paylaşın:

Disk yönetimi paylaşmamışsınız. USB bellek ise bunun çıktısını paylaşın:
Hard Disk Low Level Format Tool uygulaması ile sorunu çözdüm hocam, biraz uzun sürdü biçimlendirmesi ama başarı ile sonuçlandı yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı