USB Bellekte Silinmeyen Virüs mü Var?

Bekir Sarı

Hectopat
Öncelikle iyi akşamlar, bugün okul bilgisayarlarında USB'mi kullandım, eve gidince bilgisayarım virüs tespit etti USB'de. Ben de hiç geciktirmeden kaldırdım virüsleri. 2 sorum olacak. USB'de kalan birkaç dosya var onlar silinmedi, bu onların temiz olduğunu mu gösteriyor? Diğer sorum da şu, tüm virüsler temizlenmiş midir?

Windows Defender kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya ismi çok uzunsa veya dosya boyutu çok fazla ise Defender da dahil birçok antivirüs yazılımı o dosyaları atlayabilmekte. Ekstra ayarlar yaparsan o farklı tabii ki de.

Tavsiyem önemli dosyalarını alıp başka bir ortama aktarman. Ardından USB belleği biçimlendirip dosyalarını geri atman.

Defender'ın da yetersiz olduğunu belirtelim bu arada.

Dosya ismi çok uzunsa veya dosya boyutu çok fazla ise Defender da dahil birçok antivirüs yazılımı o dosyaları atlayabilmekte. Ekstra ayarlar yaparsan o farklı tabii ki de.

Tavsiyem önemli dosyalarını alıp başka bir ortama aktarman. Ardından USB belleği biçimlendirip dosyalarını geri atman.

Defender'ın da yetersiz olduğunu belirtelim bu arada.
USB Diskini seçip tarama yapmıştım ekstradan herhalde silinmiştirler. Daha sonradan silinmesini istemediğim dosyaları da yedekleyip biçimlendirme de yaptım. Zaten 4 dosya vardı hepsi Excel çalışmasıydı. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı