USB Çoklayıcılar

Vedo

Kilopat
Makaleler
2
Öncelikle şunu belirteyim laptop kullanıyorum. Malum soğutucu, mouse, klavye derken USB'ler doldu. Ben de USB çoklayıcılara yönelmeye karar verdim fakat kafama takılan birkaç şey var.

İlk olarak tek bir çıkış USB 3.0 var bilgisayarımda. Buna da Bloody tl8 mousumu takıyorum. Daha önceden 2.0 USB'lere taktığımda arada bir oause kendini kapatıyordu. Belki de sorun başka bir nedendi tam olarak bilmiyorum fakat 3.0'a taktığımda düzelmişti.
Şimdi gelelim asıl konuya. Bu gün bir kulaklık aldım ve kulaklıkta mikrofon hoparlör girişi yanında bir de USB girişi var. Benim 3.0 USB girişim de tam kulaklık vb girişinin yanında. Yani kulaklıgı bilgisayarın 3.0 girişine takmama gerekiyor. Bu sefer de mouse'umu 2.0'a takmam gerekiyor ve yine sıkıntı çıkarır diye korkuyorum.
Şimdi arkadaşlar USB 3.0 çoğaltıcı almalı mıyım sizce? Cihazlarımı çalıştırmada güç kaybı olur mu? Olmazsa eğer 3.0 girişe 2.0 çoğaltıcı alsam da bir şey farkeder mi? Zira 3.0 çoğaltıcılar daha pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı