USB dongle ile Bluetooth kulaklık bağlamak

majjen

Femtopat
Daha fazla  
TP-Link 5.0 versiyon USB dungle aldım notebook için elimdeki kulaklık Bluetooth 5.1 versiyon laptopun Bluetooth versiyonu ise 4.1 yani düşük olduğu için kopmalar oluyordu. Ben de USB dongle aldım ancak USB dongle taktığımda PC görüyor. USB olanı fakat bağlantı olmuyor. Nereyi atlıyorum arkadaşlar?

İçerikle ilgili çözüm değil ama bir gelişmem var. Benim dahili Bluetooth donanımına sahip notebookumda cihaz sıradan bir USB bellek gibi çalışıyor. Ancak Bluetooth donanımına sahip olmayan farklı bir cihaza Bluetooth dongle taktığımda sorunsuz çalıştı. Soruna sanırım dahili olan donanım neden oluyor kaldırdım devre dışı bıraktım pek işe yaramadı.

Son düzenleme:
aynı problemin benzeri bende de mevcut asusun bir dongleını aldım masaüstü pcme taktım ve kulaklığımı bağladığım zaman ses aygıtı yerine belirtilmemiş cihaz olarak tanımlıyor 1 saattir ses aygıtı olarak çalıştırmaya çalışıyorum

Masaüstü bilgisayarınızda dahili bir Bluetooth donanımı var mı ? varsa bu ciddi sorun yaratıyor çözüm bulamıyorum. Dongle çalışıyor çünkü dahili Bluetooth donanımı olmayan laptop üzerinde denedim.

Geri
Yukarı