USB formatı sırasında karşılaştığım hata

FRHTBNK

Kilopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Merhaba. USB'den Windows 10 formatı atmak için belleği kendi sitesinden Rufus programı ile format USB'si ayarladım. Boot menüsünden de legacy Support ve first Support ayarlarını yapıp USB belleği üst sıraya alarak USB'den formatı başlattığım da görselini paylaşacağım sorun ile karşılaşıyorum. Ekran çok tuhaf oluyor. Çok şık format atmıyorum ama ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım. Ne buna sebep olmaktadır ve çözüm için yardımcı olabilecek var mıdır? Cihaz Lenovo.
IMG_20220918_144133.jpg

Bu ekran, UEFI ekranı. Sisteminiz UEFI desteklemezse ve ISO dosyasını GPT olarak yazdırırsanız böyle kalır. USB bellek veya disk ile de bir sıkıntı olabilir ama öncelik ISO dosyasını doğru yazdırdığınızdan emin olun.

Bu ekran, UEFI ekranı. Sisteminiz UEFI desteklemezse ve ISO dosyasını GPT olarak yazdırırsanız böyle kalır. USB bellek veya disk ile de bir sıkıntı olabilir ama öncelik ISO dosyasını doğru yazdırdığınızdan emin olun.
Prime hocama katılıyorum Format diskinizi MBR olarak tekrar hazırlayın kesinlikle düzelecektir.

Sürekli bu ekranda mı kalıyor?
Evet. Geçmiyor bir türlü bu ekran.

GPT yazdırmıştım USB belleği. Çok net bilmesem de sistem çok eski bir sistem değil bildiğim kadarıyla. Bu durumda MBR olarak tekrar yazdırmak sorunu çözer mi ?

Son düzenleme:
GPT yazdırmıştım USB belleği. Çok net bilmesem de sistem çok eski bir sistem değil bildiğim kadarıyla. Bu durumda MBR olarak tekrar yazdırmak sorunu çözer mi?

BIOS menüsü üzerinde veya herhangi bir yerde UEFI yazıyor mu? Anakartının modelini söylersen bakabilirim UEFI desteğine.

Termal macunu degiştirmenizi öneririm işlemci APU sorunu olabilir.
Sistem bana ait değil. O nedenle USB bellek formatı ile çözemeyeceksem iade edicem sahibine bilgisayarı ama dediğinizi de iletirim kendisine.

BIOS menüsü üzerinde veya herhangi bir yerde UEFI yazıyor mu? Anakartının modelini söylersen bakabilirim UEFI desteğine.
İ7-4510U 2.00 GHz ~ 2.6 GHz - 4CPUs
8 GB Ram / Nvidia Geforce 840M
Lenovo Lancer 5A5 NANANANANO DPK

Son düzenleme:
Sistem bana ait değil. O nedenle USB bellek formatı ile çözemeyeceksem iade edeceğim sahibine bilgisayarı ama dediğinizi de iletirim kendisine.

i7-4510u 2.00 GHz ~ 2.6 GHz - 4cpus.
8 GB RAM / NVIDIA GeForce 840M.
Lenovo lancer 5A5 nanananano dpk.

Öyle bir laptop çıkmıyor.

Geri
Yukarı