USB formatı sırasında karşılaştığım hata

FRHTBNK

Kilopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Merhaba. USB'den Windows 10 formatı atmak için belleği kendi sitesinden Rufus programı ile format USB'si ayarladım. Boot menüsünden de legacy Support ve first Support ayarlarını yapıp USB belleği üst sıraya alarak USB'den formatı başlattığım da görselini paylaşacağım sorun ile karşılaşıyorum. Ekran çok tuhaf oluyor. Çok şık format atmıyorum ama ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım. Ne buna sebep olmaktadır ve çözüm için yardımcı olabilecek var mıdır? Cihaz Lenovo.
IMG_20220918_144133.jpg

ISO dosyasını tekrar yazdırın GPT olarak. Olmazsa farklı USB bellek ile deneyin.
GPT yazdırmıştım ama başka bir USB ile denerim ilk fırsatta olmadı.

Sistemin 64 Bit ise AHCI yapmalısın BIOS'tan belki de ondan diskin GPT mi yoks MBR mi ona göre Rufus'da yazdırmalısın Windows 10'u.
Sistem 64 bit o nedenle GPT yazdırmıştım.

[Tarihi şu anki saate göre ayarlamayı dene.] pardon arkadaşınki zaten doğruymuş yanlış görmüşüm.

Bu arada hangi işletim sistemini kuruyorsunuz?
Windows 10'u kurmaya çalışıyorum ama bir çok yol denedim bir türlü format ekranına geçemedim.

Kardeş sanal disk bölümünden bak, GPT mi yoksa mbr mi diskin yok biliyorsan yani GPT olduğundan eminsen BIOS'ta legasyi UEFI yap ve AHCI olmasına dikkat et BIOS'taki ayarının sonra yüklemeye geç.
Ona nereden bakabilirim tam olarak ?

Kardeş sanal disk bölümünden bak, GPT mi yoksa mbr mi diskin yok biliyorsan yani GPT olduğundan eminsen BIOS'ta legasyi UEFI yap ve AHCI olmasına dikkat et BIOS'taki ayarının sonra yüklemeye geç.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu linkteki adımları izleyerek baktım disk bölümleme stili MBR yazıyor.

MBR olarak yazdırıp denedim, boot menüyü de uefi yaptım bu sefer de böyle bir sorun var ? Yardım eder misiniz ?
IMG_20220918_192939.jpg

Son düzenleme:
Intel 3 ve 4.nesil işlemcilerde UEFI Windows kurarken bu şekilde bozulma oluyor. Hemen hemen hepsinde olur. Bekledinizmi hiç? Bekleyince Windows kurulumuna geçmesi gerekiyor. Yine olmazsa legacy moda alın. Rufus kafanızı karıştırıyor ise, Windows'un kendi uygulaması Media Creation Tool ile çalışan Windows 10'lu bir makineden USB'ye yükleyip kurabilirsiniz.
Son durum nedir? Kurabildiniz mi?

Intel 3 ve 4.nesil işlemcilerde UEFI Windows kurarken bu şekilde bozulma oluyor. Hemen hemen hepsinde olur. Bekledinizmi hiç? Bekleyince Windows kurulumuna geçmesi gerekiyor. Yine olmazsa legacy moda alın. Rufus kafanızı karıştırıyor ise, Windows'un kendi uygulaması Media Creation Tool ile çalışan Windows 10'lu bir makineden USB'ye yükleyip kurabilirsiniz.
Son durum nedir? Kurabildiniz mi?
Rufus ile yapmadım son denememde ve bios ayarlarını default yapıp LEGASY moda aldım. Ardından başarılı bir şekilde formatı atabildim. Bir daha da rufusla ugraşmam.

Geri
Yukarı