USB girişi olmayan modeme USB bağlantısı yapılabilir mi?

yusuf321

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Asus DSL-AC51 modemim var ve alırken USB portuna ihtiyacımın olacağını düşünmemiştim. Şu an USB portunda dosya depolayarak ev içerisinde transfer yapmak, gerekirse dışarıya açmak istiyorum. USB portu bulunmadığı için bunu yapamıyorum. Ethernet ile modeme bağlayıp USB takabileceğim herhangi bir aparat var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ethernet'i dişi USB'ye çeviren adaptörü yapmış galiba Çinliler ama yazılımı modlamak gerekir orijinal hali desteklemiyorsa, internette baktım biraz yapanı görmedim.

Ethernet'i dişi USB'ye çeviren adaptörü yapmış galiba Çinliler ama yazılımı modlamak gerekir orijinal hali desteklemiyorsa, internette baktım biraz yapanı görmedim.
Benim bir zamanlar araştırdığım bir konuydu ve arastirmalarimin sonucu USB girişi olan bir access point cihazı almak oldu [emoji16]

Çözüm
Şöyle bir mini NAS cihazı işine yarayabilir ancak maliyet olarak pahalı olur. Onun yerine USB destekli yeni bir modem veya Router tarzı bir cihaz da alınabilir.
DIGITUS Harici USB Harddisk İçin Mini NAS Server DN-7023-1 - Nanokatalog

Ağ çıkışı olan HDD kutuları vardı. Elinde halihazırda boşta duran bir HDD varsa o da değerlendirilebilir.
Teşekkür ederim en mantıklı cevap buydu sanırım. Dediğiniz gibi usb çıkışlı bir modem en mantıklısı. Bunu bilmiyordum. Elimde usb çıkışlı bir modem var bunu access point şeklinde kullanarak yapmalıyım sanırım.

Teşekkür ederim en mantıklı cevap buydu sanırım. Dediğiniz gibi usb çıkışlı bir modem en mantıklısı. Bunu bilmiyordum. Elimde usb çıkışlı bir modem var bunu access point şeklinde kullanarak yapmalıyım sanırım.

Rica ederim, ne demek.
İki modemi birbirine bağlamayı becerebilirsen kullanabilirsin diye düşünüyorum. İkisini bağlamak da ayrı bir iş. Anlıyorsan problem yok. Anlamıyorsan yeni bir konu açabilirsin, benim çok anlamadığım aşikar. :D

Aynı durumu bende araştırıyorum USB girişi olmayan modeme bu aparat ile taşınabilir HDD takmak mümkün olabilir mi? Bilgisi olan var mı?

159318E9-E347-443D-AE1D-4AAE338A9DB3.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı