USB Girişini Şarj Girişi Olarak değiştirmek Mümkün Mü?

Saykopat

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Arkadaşlar USB girişini resimdeki gibi adaptör girişine çevirebilir miyim? Bunun için çeviriciler var mı? Notebook soğutucu için istiyorum.
20150505_233250.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@SypeR USB girişini söküp kablo ya da lehim ile yapmamız mı lazım yoksa USB ucunu kesip buna lehimle birleştirmek mi? Aklımda 2 senaryo var.

Adaptör 5-9V 2A sanırsam. Resimde görünen girişi söküp USB ucu ile birleştirmeyi düşünüyorum. USB girişini ise soğutucuya takacağım böylelikle soğutucu bilgisayardan değil direk prizden güç alacak. Olmazsa akım korumalı dönüştürücü gördüm onu alırım.
148885772_tn30_0.jpg

Mümkün ama zor.
Neresi zor yahu? Yalnız bak USB 5 v senin söylediğin soket 9 v. Nasıl yapacağını anlatayım. Bir USB kablosu buluyorsun ve kesiyorsun. Sonra bu sokete uygun bir başlık buluyorsun. 2 kablo var + ve - ölçü aletin varsa ölçebilirsin yoksa + olan kırmızı renkte. Birleştirdikten sonra da izole bant ile bantlayıp kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı