Çözüldü USB ile Boot ederken İnvalid Partition Table Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Merhabalar;

Arkadaşlar USB ile format atmak istiyorum. Diskpart yöntemini denedim. Programla atmayı denedim. Bu ikisinde bilgisayar olduğu gibi açıldı. Ancak formata falan geçmedi. FAT32 olarak biçimlendirdim. Öyle bir öneri almıştım.

7Zip ile direkt USB'ye çıkardım dosyaları USB-HDD boot olarak başlatırken İnvalid Partition Table hatası alıyorum. Windows 8 atmak istiyordum. O yüzden Windows 8 bölümüne açtım yanlışsa özür dilerim. UEFİ falan filan diyorlardı BIOS' a baktım. Öyle bir ayar falan yok.

Zaten bilgisayarım bayağı bir eski haliyle BİOS'da eski. Ama USB boot seçeneği var. USB-FDD, USB-Zip gibi. :) Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar :)

Rufus kullanmadan yaptığım seferlerde, yani FAT32 olarak biçimlendirip dosyaları atıp denediğim zaman başka bilgisayarda formata başlıyordu. Şimdi Rufus ile yaptım, şimdi başka bilgisayarda da başlamıyor. Benim bilgisayarımda da başlamıyor ancak hata da almıyorum bilgisayar olduğu gibi açılıyor. MBR ve GPT'yi denedim sırasıyla.

Bu konulara yabancı değilim, zaten zamanında çok XP attım bilgisayara. Windows 7'de attım tabi, yani basit işler bunlar ama DVD okuyucum bozuldu mecbur flash'a kaldım. Şuan yenisini alamam ama flash'la da atamıyorum, FAT32 dosya sistemi ile biçimlendirip Windows kalıbı içindeki dosyaları flash disk'e aktarınca başka bilgisayarda formata başlıyor. Ama benim bilgisayarımda İnvalid Partition Primary hatası geliyor nedenini anlayamadım.

Şunu da belirteyim sadece Windows atarken oluyor bu sorunlar. Çünkü daha önce Ubuntu 13.04 , Linux Mint 15 , Fedora atmışlığım var. Sorun çıkmıyor onda onları da flash disk ile atmıştım ama nedense Windows atmıyor :/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı