Windows ayarlardan format atmak iyi olur mu?

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
PC'ye format atmak istiyorum, birkaç sorun var. USB'den atmak istemiyorum, halihazırda yok. Ayarlardan sıfırlasam sağlıklı olur mu?

Eskiden hep ayarlardan sıfırlardım bir sorunda çıkmazdı, şu an sıkıntı çıksa yine oradan sıfırlarım çok büyük bir sorununuz yok ise sıfırlamanız bence daha mantıklı. Sorun büyük ise format atabilirsiniz.

Sadece temizlik amacıyla yapacaksan yapabilirsin gayet iş görür fakat virus gibi bir durum yaşadıysan pek işe yaramaz USB'den temiz bir format şart.
Virüs yok hocam bildiğim kadarıyla. Bilgisayar donmaya başladı ve Steelseries GG bir türlü düzgün çalışmıyor o yüzden.

Eskiden hep ayarlardan sıfırlardım bir sorunda çıkmazdı, şu an sıkıntı çıksa yine oradan sıfırlarım çok büyük bir sorununuz yok ise sıfırlamanız bence daha mantıklı. Sorun büyük ise format atabilirsiniz.
Teşekkürler.

Kesinlikle temiz bir kurulum yapın. Windows sıfırlama sadece bütün dosyaları siliyor gibi bir durum. Format attığınızda USB ile diskinizi de sıfırladığı için daha sağlıklı bir sonuç alabiliyorsunuz. Keza Windows sıfırlama ile bazı sistemsel sorunlar yaşandığına şahit oldum.

Kesinlikle temiz bir kurulum yapın. Windows sıfırlama sadece bütün dosyaları siliyor gibi bir durum. Format attığınızda USB ile diskinizi de sıfırladığı için daha sağlıklı bir sonuç alabiliyorsunuz. Keza Windows sıfırlama ile bazı sistemsel sorunlar yaşandığına şahit oldum.
Download Windows 11 buradan indirip ISO yu Rufus ile USB yazdıracağız değil mi?

Download Windows 11 buradan indirip ISO yu Rufus ile USB yazdıracağız değil mi?
direkt yükleme yardımcısı ile kendisi yazıyor.

1696457231604.png

Geri
Yukarı