USB Kısayol Virüsü

Tamer Turan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim bilgisayarıma ve USB'me nereden bulaştıysa virüs bulaştı. USB'yi açıyorum içinde USB'nin kısayolu çıkıyor.

Sonra kısayolu da açıyorum normal gibi açılıyor ama biraz geç açılıyor. Ben bu virüsten nasıl kurtulurum. Biçimlendiriyorum ama bilgisayara bulaştığından takınca tekrar geliyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim?
Not: Bölümün uzmanı Murat5038'i konuya davet ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takipteyim bu Virüs tüm akıllı tahtaları etkisi altına aldı. Boş klasör açıp ona yönlendiriyor.
Akıllı tahtalardan bulaşma olayı 1/1.5 sene oldu ancak her kısayol atan aynı virüs olmaz. İstediklerimi paylaşsa bir kontrol ederiz. Yada sorunu yaşayan istediğim rapor sonuçlarını paylaşsa inceleme yaparım.

2. verdiğin rapor erişim izni verilmemiş. Paylaşımlı yapın.
u ikinci programdaki remove kısmını yapamadım program güncellenmiş tekrar taratıp onu da yapacağım.
Remove kısmı ile sizin şuan işiniz yok remove işlemini sadece benim dediklerimi yapacaksınız. Kendiniz yaparsanız çoğu programınız açılmaz duruma gelecektir.

Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe Flash Player 11 ActiveX
Adobe Flash Player 11 Plugin
Adobe Shockwave Player 11.6
Secure Download Manager
USB Disk Security

Adobe yazılımlarını sosyalde paylaştığım yerden indir. Diğerlerini yükleme. Kaspersky yüklü, eğer önceden yüklü değilse usb bellek içini tara Şuan için zararlı gözükmüyor. Büyük ihtimal Usb disk security'den kaynaklı. Yada otomatik Kaspersky silmiştir.

Herdprotect rehberine göre bunları kaldırın:
c:\windows\autokms\autokms.exe

Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe Flash Player 11 ActiveX
Adobe Flash Player 11 Plugin
Adobe Shockwave Player 11.6
Secure Download Manager
USB Disk Security

Adobe yazılımlarını sosyalde paylaştığım yerden indir. Diğerlerini yükleme. Kaspersky yüklü, eğer önceden yüklü değilse usb bellek içini tara Şuan için zararlı gözükmüyor. Büyük ihtimal Usb disk security'den kaynaklı. Yada otomatik Kaspersky silmiştir.

Herdprotect rehberine göre bunları kaldırın:
c:\windows\autokms\autokms.exe
Sorun hala devam ediyor. :( Biçimlendiriyorum dosya atınca içine tekrar aynı oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı