USB Kulaklık mı? 3.5mm jak kulaklık mı?

Behran Sönmez

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar USB'li kulaklıklar mı daha iyi mesela Razer Kraken USB yoksa jaklı kulaklıklar mı, mesela Steelseries Siberia V2 gibi ses ve mikrofon bakımından?

Bütçenizi 300 TL'yi zorlasınız logitech g430 öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok genel bir soru olmuş. Şimdi USB'lerin hepsi aynı değil. İçinde hepsinin farklı ses kartı var. 3.5 MM'lik kulaklıklarda ses kartı yok. Sizin istediğiniz gibi genel olarak baktığımızda USB olanlar daha iyi, çünkü ses kartı var. Fakat mesela ben Siberia V2 kullanıyorum. Yani 3.5 MM olan. Buna rağmen USB'li olan modelinden daha iyi performans alıyorum. Neden mi? Harici ses kartım var çünkü. Sonuç olarak sağlam bir harici ses kartınız varsa 3.5 MM kulaklık ile çoğu USB kulaklıklardan çok performans alırsınız. Fakat harici ses kartınız ya da anakartınızın üzerinde sağlam bir ses kartı (Gaming anakartlarda olan.) yoksa USB almak daha mantıklı. Ancak onlar daha pahalı oluyor haberiniz olsun. :)

Jak girişi bütün dünyadaki ses sistemleri için kullanılan bir giriştir. USB ise sadece bilgisayar sistemlerinde kullanılan bir giriştir. Eğer kulaklığı sadece bilgisayarınla kullanacaksan ve bilgisayarınında iyi bir ses kartı yoksa USB girişli kulaklık al.

Jak girişi bütün dünyadaki ses sistemleri için kullanılan bir giriştir. USB ise sadece bilgisayar sistemlerinde kullanılan bir giriştir. Eğer kulaklığı sadece bilgisayarınla kullanacaksan ve bilgisayarınında iyi bir ses kartı yoksa USB girişli kulaklık al.
Tamam sağolun Razer Kraken USB veya Razer Kraken 7.1 USB almayı düşünüyorum.

Çok genel bir soru olmuş. Şimdi USB'lerin hepsi aynı değil. İçinde hepsinin farklı ses kartı var. 3.5 MM'lik kulaklıklarda ses kartı yok. Sizin istediğiniz gibi genel olarak baktığımızda USB olanlar daha iyi, çünkü ses kartı var. Fakat mesela ben Siberia V2 kullanıyorum. Yani 3.5 MM olan. Buna rağmen USB'li olan modelinden daha iyi performans alıyorum. Neden mi? Harici ses kartım var çünkü. Sonuç olarak sağlam bir harici ses kartınız varsa 3.5 MM kulaklık ile çoğu USB kulaklıklardan çok performans alırsınız. Fakat harici ses kartınız ya da anakartınızın üzerinde sağlam bir ses kartı (Gaming anakartlarda olan.) yoksa USB almak daha mantıklı. Ancak onlar daha pahalı oluyor haberiniz olsun. :)
Anakartım MSI H97 Gaming 3 USB almak daha mı mantıklı Razer Kraken USB almayı düşünüyorumda.

Sen kararını hangi kulaklıkta kıldın ? Bende Razer Kraken USB araştırıyorum ve çok hoşuma gitti. Harici bir ses kartına sahip değilim anakart üzerinde bulunuyor, bilgisayarım çok eski olduğu için jak ile çalışan kulaklıklar da aşırı kötü bir performans alıyorum. Razer Kraken Gaming Kulaklık USB bu soruna çözüm olur mu ?

USB kulaklık bence daha iyidir. Çünkü 3.5mm jak kulaklıkta aynı bende ki hoparlörde olduğu gibi jak iletkenliğini kaybederse senin için kötü olabilir. Şuan 2+1 hoparlörümün 2. hoparlörünü 1. hoparlörün jakından bağlıyorum. :) Sende böyle birşeyle karşılaşmak istemezsin emin ol. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı