USB lan Adapter hızımı kısıtlıyor

Ventiosa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.

Geçtiğimiz haftalarda laptopumun çıkardığı seslerden dolayı sinir olup iki tane kasasına vurmuştum. Bu sese çözüm getirse de lan portumu bozmuş olsa gerek ki lan bağlantım sürekli kesilmeye başlamıştı. Wi-Fi'de son derece dengesiz olduğu için lan konusunu düzeltmeye çalıştım fakat olmadı. En son sorunu çözmek için bir tavsiye üzerine internetten USB lan adaptörü satın aldım. AlfAISAL4508 - Alfais 4508 adında bir model. İlk günlerde bir sıkıntı olmasa da son üç gündür bir gariplik vardı ve bunun ardından hız testi yaptım. Normalde 32-34 Mbps arası aldığım internet hızını bana 6-7 Mbps şeklinde veriyordu. Bunun üzerine Wi-Fi'den bir daha hız testi yaptım ve 30 Mbps aldım. Kablo da mı sorun vardır diye ev arkadaşımın laptopuna taktım fakat sorun kablodada değil. Adaptörün bu sorunu sonradan çıkarmasının bir sebebi var mıdır? Ürünün 100 Mbps'e kadar destek verebileceği yazıyordu. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı