USB mikrofon nasıl ses kartına bağlanır?

Leonteus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, HyperX SoloCast mikrofon kullanıyorum. Kendi ses kartı ya da kendi donanım uygulaması yok. O yüzden USB tak ve çalıştır şeklinde. Mikrofonun üstündeki ses alıcılar kaliteli olsa bile ortam sesini çok fazla alıyor ve bunun ayarını yapamıyorum. MSI A520M-A Pro AM4 anakart kullanıyorum üstünde Realtek ALC892 desteği var bunun üstünden ses almak istiyorum. USB ile bilgisayara bağlandığım için yapamıyorum. Bunun için ne yapabilirim?
(Not1: Şu an sorunu nasıl çözüyorum; NVIDIA Broadcast işimi görüyor.)
(Not2: Harici bir ses kartı alabilirim 1000-1500TL aralığında.)

Son düzenleyen: Moderatör:
USB mikrofonda bir adet USB ses kartı ve 1 adet mikrofon olur. USB ile o ses kartından veri alışverişi olur. Ses kartına gelen veri ise takılı olan mikrofondan gelir. Yani USB mikrofonun mikrofon kısmını söküp eski bir kulaklıktan jack alıp birbirine bağlamalısınız. Böylelikle jack girişini anakarttaki ses kartına takarak kullanabilirsiniz. Kalite kaybı olabilir ve cihazdan cihaza uyumluluk sorunu çıkarabilir.

Merhaba, HyperX SoloCast mikrofon kullanıyorum. Kendi ses kartı ya da kendi donanım uygulaması yok. O yüzden USB tak ve çalıştır şeklinde. Mikrofonun üstündeki ses alıcılar kaliteli olsa bile ortam sesini çok fazla alıyor ve bunun ayarını yapamıyorum. MSI A520M-A Pro AM4 anakart kullanıyorum üstünde Realtek ALC892 desteği var bunun üstünden ses almak istiyorum. USB ile bilgisayara bağlandığım için yapamıyorum. Bunun için ne yapabilirim?
(Not1: Şu an sorunu nasıl çözüyorum; NVIDIA Broadcast işimi görüyor.)
(Not2: Harici bir ses kartı alabilirim 1000-1500TL aralığında.)
Bu cihazı kendi anakartının ses kartıyla kontrol edebilmen için öncelikli olarak bir elektronik bilgisine sahip olman gerekli, yoksa da bir elektronikçi bunu halledebilir. Çünkü USB bağlantılı olan bir mikrofonun kendi dahili ses kartı bulunur, dışardan düz bir dönüştürücü ile çözemeyeceğini düşünyorum, mikrofonun içinin açılıp aradaki ses kartı bypass edilip direk 3.5mm aux a lehimlenmesi gerekiyor, tabi tek zarlı bir mikrofona sahipse. Ayriyeten lehimlenecek olan kablo kalitesi ve konnektör bile ses kalitesini etkileyecektir, daha iyi performans almaya çalışırken daha kötü sonuç elde edebilirsin, pirince giderken eldeki bulgurdan olabilirsin yani :)

Siz yazdıktan sonra biraz daha araştırdım ve HyperX solocast'ı uygulamalarına dahil etmiş fakat sadece ses azaltıp açabiliyorsunuz. Evet içinde bir ses kartı var ama bir çok ayarı yapmamıyoruz sadece ses açıp kapatmak için bir ses kartı koymuşlar resmen. o yüzden usbden jak a bir dönüştürücü alırsam çok büyük bir sorun yaşıcağımı sanmıyorum.

Screenshot_1.png

rezilliğe bakar mısınız altta buton koymuşlar basınca windowsun ses ayarlarını çıkartıyor. o kadar özellik yok içinde

Son düzenleme:
@Leonteus bende mxl 990 mikrofon ve m-auido vardı biraz yıprandı ve eski olduğunu düşündum için Solocast sipariş ettim etmeden önce baktım klavye sesi vs asla yok gibiydi. Bugün 1 saat oldu geleli Streamlabs veya başka programlardan ayarlarını yapıyorum. Ben konuşurken klavye sesi arka sesler hep var. Eğer bir çözüm bulduysan bana da söyler misin :D

Geri
Yukarı