USB sürücüsünü sildikten sonra klavye/fare çalışmıyor

Hocam USB sürücüsünü neden silmiştiniz ve yeniden başlatın sonra çıkarıp takın.

Klavyem birden çalışmamaya başlamıştı Windows uyarı veriyordu arızalı diye sonra regeditten USB ile alakalı bir şeyi silmenin çözüm olduğunu söyledi bende onu uyguladım sonuç bu şu an.

Klavyem birden çalışmamaya başlamıştı Windows uyarı veriyordu arızalı diye sonra regeditten USB ile alakalı bir şeyi silmenin çözüm olduğunu söyledi bende onu uyguladım sonuç bu şu an.

Anakartınızda ps/2 yuvası varsa klavye mouse bularak kurabilirsiniz belki.

Güvenli modda başlatın. Driverları otomatik yükler.

Klavye mouse çalışmıyor geçemiyorum.
Doğru ben o şekil düşünemedim. BIOS pilini bir 15 20 dakika çıkartmış olsanız çözüm olmasını umuyorum. @Engincan8

2 dakika beklemiştim ama fark eder mi ona göre tekrar çıkarayım.
Anakartınızda ps/2 yuvası varsa klavye mouse bularak kurabilirsiniz belki.

Videolu anlatım tarzında bir şey var mı acaba pek anlamıyorum da.

Eğer sorunu çözemezseniz bir de Microsoft community ye konu açın orada daha profesyonel kişiler oluyor daha güzel çözüyorlar.

Microsoft community de bir konudan bir kesit.

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Klavye sorunlarını giderme ve Windows'ta fare, dokunmatik yüzey ve klavye sorunlarını giderme makalelerindeki belirtilen adımları uygulayın ve sorununuzun çözülüp çözülmediğini gözlemleyiniz. Ayrıca, bilgisayarınızın BIOS bölümüne girin ve USB Keyboard Support - USB Mouse Support seçeneklerinin etkin (enabled) olduğunu kontrol ediniz. Sorununuzun devam etmesi durumunda, farklı klavye ve mouse deneyip sorununuzun çözülüp çözülmediğini gözlemlemeniz olacaktır. Farklı klavye ve mouse aygıtlarını bilgisayarınıza taktığınız esnada, sürücüler otomatik olarak kurulmaktadır.

Geri
Yukarı