USB'den Boot Etme

Xandrodis

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar;

Daha önceden sistemimde halihazırda kurulu Mac OS X 10.9.2 var.Fakat daha sonra sistemin windows bölümüne hdd'den format atmam gerekti ve sorunsuz sekilde kullandığım hdd boot olayi mac os x sistem için gitmiş oldu.Mac OS X sisteme giremediğim için tekrar USB veya HDD'ye clover ya da herhangi bir bootloader kuramıyorum.Windows ortamında USB'ye nasıl tekrar bir loader kurabilir Mac OS X sistemime geri dönebilirim ?

Bir ara CD'ye bootloader kurulduğunu hatırlıyorum da şuan bulamadım malesef. Elinizde Os X imajı varsa onu USB belleğe yazıp, onun içindeki bootloader ile boot edebilirsiniz.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim dediklerinizi bi araştırıp deneyeceğim hemen.

rBoot
iBoot
Nawcom Mod CD v0.3 1.0
gibi iso dosyalarını boş bir CD'ye yazdırarak sistemi cd den açarak Hackintosh kurulu bölümü açma şansın var. Denemelisin.
Ayrıca bu tür sorunlar için CD'lerin en az ikisi her Hackintosh kullanıcısında bulunması gerek tavsiye ederim...

Windows ortamında USB'ye bootloader kurulumu:
www.macbreaker.com: How to make a Chameleon boot USB drive for your Hackintosh (from Windows!)

Hocam sizin dediğiniz yöntemle usbden boot edebildim sisteme çok rahat çalışıyor.Cloveri tekrar kurdum hdd'den ama yine windows 8 açılıyor başta.bunu nasıl şimdi usb'siz hdd'den boot edebililirim ?

Clover kurulumunu UEFİ olarak mı yaptınız. Clover Configurator'u açın. Deafult Boot Volume yazan kısma Mac adını verdiğiniz bölümün adını yazıp. EFI/Clover/config.plist kayıt edin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı