USB'li ve USB'siz format

Arends14

Kilopat
Daha fazla  
Şu an bilgisayarımda keylogger olduğundan şüpheleniyorum veyahut adı her neyse bilmiyorum. Birisinin bilgisayarıma erişimi var ve bilgisayarı kapattıktan sonra bütün maillerime ve oyun bilgilerime kadar her şeye giriş yapıyor. Bunun için formatın şart olduğunu biliyorum ama USB'siz Windows 10'un kendi her şeyi kaldır seçeneği ile yapsam herhangi bir fark olur mu? USB'li format atacak olursam USB'ye bulaşma gibi durumlar söz konusu mu?

Şu an bilgisayarımda keylogger olduğundan şüpheleniyorum veyahut adı her neyse bilmiyorum. Birisinin bilgisayarıma erişimi var ve bilgisayarı kapattıktan sonra bütün maillerime ve oyun bilgilerime kadar her şeye giriş yapıyor. Bunun için formatın şart olduğunu biliyorum ama USB'siz Windows 10'un kendi her şeyi kaldır seçeneği ile yapsam herhangi bir fark olur mu? USB'li format atacak olursam USB'ye bulaşma gibi durumlar söz konusu mu?

USB'yi farklı bir cihazda format için hazırla en garanti yöntem budur.

Sıfırlama işlemi çok uzun sürebiliyor saçma şekilde. Başka bir bilgisayarda format USB'sini oluşturup format atman daha doğru olacaktır. Format ekranında bütün depolamam birimlerini sıfırlamayı unutma.

Bir Windows ISO'su indirip setup exe çalıştırdığın zaman USB kurulum ekranı gelecektir oradan temiz kurulum yapabilirsiniz

Formatı genellikle bu tarz sebeplerden atmadığım için rastgele atıyordum ama bu sefer biraz daha dikkat ettim. Rufus ve Windows ISO ile birlikte (Techworm adlı YouTube kanalını izleyerek) formatı attım ama USB'yi format öncesinde ve sonrasında taktığım için içimde doğal olarak bir şüphe kaldı. Herhangi bir zararlı uygulama kalıp kalmadığını öğrenme yöntemi mevcut mu veya sizce kalmış mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı