USB'ye kalıcı Linux nasıl kurulur?

O kadarını da biliyorum. Rufus ile yazdıracağım.

Tamamdır, teşekkürler.

Peki bu sistem için uygun olacak mı Ubuntu?
GT 1030
i3 3220
8 GB RAM
H61H2-MV
Olur olur hocam sorun olmaz, her türlü sistemi destekler Linux.
@Linux Aliskanligi hocamızın dediği gibi de yapabilirsin ama ben yaptığımda pek memnun olmadım bir de sanırım USB belleğin sağlığına büyük etkileri var.
Tavsiyem persistance özelliği olan bir ISO arayın.
Örneğin MX Linux :)

Ben mining için HiveOS’u USB belleğe kurmuştum katlanılmaz ve kullanılamaz derecede yavaş oluyor. USB bellek OS çalıştırmak İçin hiç uygun bir araç değil.

@Linux Aliskanligi hocamızın dediği gibi de yapabilirsin ama ben yaptığımda pek memnun olmadım bir de sanırım USB belleğin sağlığına büyük etkileri var.
Tavsiyem persistance özelliği olan bir ISO arayın.
İlla ki Ubuntu kurmak istiyorum, persistance özelliği USB içindi sanırım fakat Ubuntu'da var mıdır böyle bir özellik?

İlla ki Ubuntu kurmak istiyorum, persistance özelliği USB içindi sanırım fakat Ubuntu'da var mıdır böyle bir özellik?
Hoca şöyle bir şey var ama...

Sağlığına ne gibi bir zararı olabilir?
Hoca şöyle bir şey var ama...
Tam da onu atacaktım olur mu diye, çalışır mı günümüzde?

Sağlığına ne gibi bir zararı olabilir?

Tam da onu atacaktım olur mu diye, çalışır mı günümüzde?

Benim çok sevdiğim ve öğrenmede faydasının büyük olduğunu düşündüğüm bir şey var:
Deneme yanılma.
Kim bilir kaç kez sıfırlamışımdır veri kurtaracağım diye canım çıkmıştır ama hala arkasındayım.

Benim çok sevdiğim ve öğrenmede faydasının büyük olduğunu düşündüğüm bir şey var:
Deneme yanılma.
Kim bilir kaç kez sıfırlamışımdır veri kurtaracağım diye canım çıkmıştır ama hala arkasındayım.
Valla hocam ben bir ara darda kalmıştım. USB'ye Arch, Arco, Artix, Ubuntu falan herşeyi denedim hepside çalıştı. Sağlığa bir zararı da olmadı valla. Bal gibi yürüyor :D

Deneme yanılma.
Deneyeceğim o zaman 😀
1649684449690.png
Hem de böyle bir şey buldum.
(Not: Rufus'da.)
Ayarlarım doğru mudur hocam
1649684885719.png

@Linux Aliskanligi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı