USB'ye kurulan Linux dağıtımını çalıştırmak

Direkt olarak sisteminize kurun en azından 50-60GB disk boyutu ayırarak. Ben sadece öyle olabilir diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim.
Windowsun yanına kurarsam herhangi bir sorun çıkarır mı? Ve yanına kurarsam nasıl başlatacağın?

Windows'un yanına kurarsam herhangi bir sorun çıkarır mı? Yanına kurarsam nasıl başlatacağım?
Hangi dağıtım? Sisteminiz UEFI mi?

Windows'un yanına kurmanız sorun çıkartmaz. Kurduğunuzda başlangıçta hangi işletim sistemini açmak istediğinizi soracaktır. UEFI sistemlerde isteğe bağlı olarak GRUB veya Windows Boot Manager arasından seçim yapabilirsiniz. GRUB, işletim sistemlerinin listelendiği bootloader iken Windows Boot Manager doğrudan Windows'u açar.

Hangi dağıtım? Sisteminiz UEFI mi?

Windows'un yanına kurmanız sorun çıkartmaz. Kurduğunuzda başlangıçta hangi işletim sistemini açmak istediğinizi soracaktır. UEFI sistemlerde isteğe bağlı olarak GRUB veya Windows Boot Manager arasından seçim yapabilirsiniz. GRUB, işletim sistemlerinin listelendiği bootloader iken Windows Boot Manager doğrudan Windows'u açar.
Evet flash bellekte UEFI sistem kurulu.
@Kerem00 müsaitseniz Linux ile ilgili bir soru daha sormam lazım :)
Aşağıda yer alan makalede ki işlemleri yapıyorum linux açılıyor sorunsuz ama terminale "fdisk -l" yazdığım zaman "bash: fdisk: command not found" hatasını alıyorum. Çözüm önerimiz ve ya işlemleri kalıcı yapmak için yöntem önerimiz var mı? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı