USB'ye Live Kali Linux kurmak

eym9

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
32GB'lik SanDisk USB'ye Kali Linux kurmak istiyorum.

İstekler:
- USB'yi takınca Kalı Linux açılsın.
- USB çıkarınca Windows'a geri dönsün (Bu kesinlikle gerekli).

Bilgiler:
-RAM= 4GB
-USB bellek kapasitesi= 32GB
-USB marka= SanDisk
-Windows 7 Home Premium
Bunlar işinizi görür ama başka şeylere ihtiyacınız olur ise bana sorabilirsiniz.

İstediğim bilgiler:
-USB Kali yaptığım değişiklikleri kayıt edecek mi?
-USB'yi çıkarınca Windows'a geri dönecek mi?
-Kali Linux pencere mi olacak tam ekran mı?

Bana adımlı şeyler lazım, öyle olmadan olmuyor.
Tüm soruları yanıtlarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
32 GB'lik SanDisk USB'ye Kali Linux kurmak istiyorum.

İstekler:
- USB'yi takınca Kali Linux açılsın.
- USB çıkarınca Windows'a geri dönsün (bu kesinlikle gerekli).

Bilgiler:
-RAM= 4 GB.
-USB bellek kapasitesi= 32 GB.
-USB marka= SanDisk.
-Windows 7 Home Premium.
Bunlar işinizi görür ama başka şeylere ihtiyacınız olur ise bana sorabilirsiniz.

İstediğim bilgiler:
-USB Kali yaptığım değişiklikleri kayıt edecek mi?
-USB'yi çıkarınca Windows'a geri dönecek mi?
-Kali Linux pencere mi olacak tam ekran mı?

Bana adımlı şeyler lazım, öyle olmadan olmuyor.
Tüm soruları yanıtlarsanız sevinirim.

Hocam böyle uğraşacağınıza Dual Boot yapın açılışta işletim sistemi seçersiniz.

Artı -1 Eksi
Çok basit. Bir USB belleğe Kali Linux yazdıracaksınız, sonra kurulumdaki bölümleme kısmında bahsettiğiniz 32 GB'lık belleği takıp seçeceksiniz ve USB'ye Kali Linux kurmuş olacaksınız. Boot menüsünden de bahsettiğiniz USB belleği seçerseniz Kali Linux açılır, Windows'u seçtiğinizde Windows açılır. Ancak daha iyi bir performans istiyorsanız çoklu önyükleme ile kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Eğer çoklu önyükleme yapacaksanız zaten bilgisayar açıldığında hangi işletim sistemini açmak istiyorsunuz diye soracak.

Ama USB çıkarılınca Windows'a geri dönebilir miyim?

Hocam şöyle bilgisayarı açınca size soracak Kali Linux mu başlasın yoksa Windows 7 mi diye. Siz hangisini seçerseniz o başlar. Diğerine geçmek için sistemi yeniden başlatarak diğerini seçersiniz bu sefer sistem diğer işletim sistemi üzerinden çalışır.

Live diye tabir ettiğimiz şey zaten sisteme kurulmadan değişiklerin geçerli olmadan açılıp kapanma işlemidir.
Usb çıkarınca Windows'a dönme işlemini şöyle çözebilirsiniz, Bios üzerinden boot order kısmında sandisk belleğinizi ilk sıraya alırsınız. Sistem açılırken eğer usb takılırsa kali linux boot eder, eğer usb yoksa listede 2. sırada yer alan açılış şekline bakar o varsa ondan, yoksa 3. sıradan devam eder. Siz 1. sıraya Usb yi 2. sıraya Win7 diskinizi getirirseniz istediğiniz şey olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı