USB'yi RAM olarak kullanma

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, PC'm de 4 GB RAM var ve 16 GB bir USB belleğim var, bu USB belliğimi RAM olarak kullanırsam performansda bir fark yaratır mı? Artık işe yaramadığını söylüyolardı Technopat'ta ama RAM'im az olduğu için belki işe yarar diye düşünüyorum. Ya da kullansam bile bir süre sonra USB eskir ya da yıpranır mı?

Herkese merhaba, PC'm de 4 GB RAM var ve 16 GB bir USB belleğim var, bu USB belliğimi RAM olarak kullanırsam performansda bir fark yaratır mı? Artık işe yaramadığını söylüyolardı Technopat'ta ama RAM'im az olduğu için belki işe yarar diye düşünüyorum. Ya da kullansam bile bir süre sonra USB eskir ya da yıpranır mı?
O dediğiniz işlem bir nevi diskin bir bölümünü, ram dolduğu ağır işlem zamanlarında çöküp hata olmasın diye ram gibi kullanma işlevidir. Hız olarak fark yaratmaz sadece bellek dolu vb hatalarda iş görebilir. Usb ömrü olarak bir şeyler kopyalama kadar fark yaratır aşırı olacağını sanmıyorum ancak uzun süre takılı kalırsa ve kullanımda olursa usb belleklerin çok ısınacağı da bir diğer konu. Sıcaktan ötürü sorun oluşabilir.

Hem belleğin ömrünü azaltır, hem performansı düşürür. Bunlar vista zamanlarından kalma önerilmez. Onun yerine sanal belleğin boyutunu büyültebilirsiniz ama genelde varsayılan değerler yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı