UTM Kali Linux kurulmuyor

• Konuyu başlatan Brscn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

Brscn

Centipat
Daha fazla  
M1 işlemcili MacBook'lar VirtualBox desteklemediği için Utm'e kuruyorum ama utm kurulum ekranında install dedikten sonra resimdeki gibi saatlerce bekliyor. 4 GB RAM verdim 4 CPU çekirdeği üzerine 40 GB yer ayırdım ama olmuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-10-05 20.39.06.png
    Ekran Resmi 2022-10-05 20.39.06.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Resmi 2022-10-05 20.42.25.png
    Ekran Resmi 2022-10-05 20.42.25.png
    183,1 KB · Görüntüleme: 54
Acaba Kali'nin ARM versiyonunu indirmemiş olabilir misin?

Bu rehber belki yardımcı olabilir atladığın bir yer var ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acaba Kali'nin ARM versiyonunu indirmemiş olabilir misin?

Bu rehber belki yardımcı olabilir atladığın bir yer var ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır her şeye doğru yaptım ama VirtualBox'un beta sürümünü buldum orada ARM 64 mimarili işlemciler içinde VirtualBox var onu indirince VirtualBox kurabildim ama Kali sıkıntı çıkardı bu sefer de onu bir şekilde ayarlayacağım her şey tam olursa ihtiyacım olanlar için nasıl yapılacağını anlatırım

Hayır her şeye doğru yaptım ama VirtualBox'un beta sürümünü buldum orada ARM 64 mimarili işlemciler içinde VirtualBox var onu indirince VirtualBox kurabildim ama Kali sıkıntı çıkardı bu sefer de onu bir şekilde ayarlayacağım her şey tam olursa ihtiyacım olanlar için nasıl yapılacağını anlatırım.

Benim de M1 Air cihazıma Kali kurma düşüncem vardı ne zamandır, sorunu çözerseniz lütfen bilgilendirin.
Kolay gelsin!

Konu üzerinden biraz zaman geçmiş fakat aynı hatayı alan arkadaşlar için yazayım yinede.
İlk kurulumda sanal cihazı çalıştırmadan ayarlara girin.
Devices kısmında + New'e tıklayın. Serial'ı seçin.
İlk kurulum da terminal gibi küçük bir ekranda başlayacaktır. (Diğer ekran siyah şekilde kalacak,onu kapatmayın.)
Gerekli kurulumları yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatmanızı isteyecektir. Siz direkt kapatın ondan sonra yeniden ayarlara girip oluşturduğumuz Serial'ı kaldırın.

Konu üzerinden biraz zaman geçmiş fakat aynı hatayı alan arkadaşlar için yazayım yine de.
İlk kurulumda sanal cihazı çalıştırmadan ayarlara girin.
Devices kısmında + New'e tıklayın. Serial'ı seçin.
İlk kurulum da terminal gibi küçük bir ekranda başlayacaktır. (Diğer ekran siyah şekilde kalacak, onu kapatmayın.)
Gerekli kurulumları yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatmanızı isteyecektir. Siz direkt kapatın ondan sonra yeniden ayarlara girip oluşturduğumuz Serial'ı kaldırın.

Devices kısmını göremedim ama UTM in 3.2.4 sürümünü kullanıyorum. Yeni versiyonlardamı var bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı