Uyanınca hareket edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinden çıkmış (olabilirsiniz) kelimeyi şehadet getirin her ihtimale karşı (müslümansanız)

hüddamdan el almak ve küçük yaşlardan itibaren
Küçük yaşlardan beri bu işlerle uğraşan biri olarak hüddamdan el almanın batıl olduğunu, dinde yeri olmadığını, ne peygamber efendimizin hadislerinde, ne de sahabelerin hayatları incelendiğinde benzer bir uygulamanın olmadığını görürüz. El almak şeyhlerin, şeyh olmasını sağlayan şeydir. Çoğu şeyhin dinini ihya eden imanı sabit müslümanlar olması dışında bir sorun yok. Şıh uçmaz, mürit uçurur dedikleri nokta da budur.

Küçük yaşlardan beri bu işlerle uğraşan biri olarak hüddamdan el almanın batıl olduğunu, dinde yeri olmadığını, ne peygamber efendimizin hadislerinde, ne de sahabelerin hayatları incelendiğinde benzer bir uygulamanın olmadığını görürüz. El almak şeyhlerin, şeyh olmasını sağlayan şeydir. Çoğu şeyhin dinini ihya eden imanı sabit Müslüman'lar olması dışında bir sorun yok. Şıh uçmaz, mürit uçurur dedikleri nokta da budur.

Bu konuda çok bilgili değildim bildiğim kadarıyla konuşmuştum uyardığınız için sağ olun.

Karabasan değil demişsiniz ama bunun karabasan dışında bir açıklaması yok. Karabasan bir cindir ve kişi cünup halde veya sırtüstü yatarsa başına gelir. Temiz bir gusül alın ve uyuyun. Geçmezse ve hareket edemediğiniz zaman ayet-el kürsü okuyun. Ayeti okurken belli bir yer var neresi olduğunu unuttum orada şaşıracaksınız. Dikkatli olun eğer yaşadığınız şey karabasan ise o anda geçecektir. Geçtikten sonra bir hocaya gidin ve yaşadıklarınızı anlatın. Yok geçmedi diyelim o zaman arkadaşlarında dediği gibi bir psikiyatriste gidin. Eğer dini konuları çok bilmiyorsanız söylediğim şeyler çılgınca gelebilir ama bana güvenin.
Puhahaha, okuma yazma bilmeyen cahilin ve 15 asırlık kitabının uyku felcini tedavi edebileceğini mi düşünüyorsun 😂?

Bu konuda çok bilgili değildim bildiğim kadarıyla konuşmuştum uyardığınız için sağ olun.
Sahabelerden sonrasında İslam'ın yayıldığı dönemlerde ortaya çıkmış, bazı imamların dini sadece güvendikleri öğrencilerinin yaymasını istemelerinden kaynaklı ilahi değil, tamamen beşeri bir durum söz konusu. El alma olayı, artık bir hoca olduğunuzun, dini öğrendiğiniz gibi başkalarına öğretebileceğinizin iznidir. Hz. Allah tarafından kula özel bir şey gelmiyor yani şeyhi el verince.

Sahabelerden sonrasında İslam'ın yayıldığı dönemlerde ortaya çıkmış, bazı imamların dini sadece güvendikleri öğrencilerinin yaymasını istemelerinden kaynaklı ilahi değil, tamamen beşeri bir durum söz konusu. El alma olayı, artık bir hoca olduğunuzun, dini öğrendiğiniz gibi başkalarına öğretebileceğinizin iznidir. Hz. Allah tarafından kula özel bir şey gelmiyor yani şeyhi el verince.

El alan insana hocası zaten her şeyi öğretir onun için dedim.

Çok bilgiç gibi konuşuyorsunuz. Bazı yerlerde haklısınız ama bilgiç yapmaya gerek yok bana kalırsa. Üşenmezsem gideceğim doktora. Gidemezsem de böyle kalacak. Yapacak bir şey yok.
İtiraz edecekseniz neden konu açtınız? Arkadaşa kaynak soruyoruz kaynak söylemiyor sonra sizde gelip çok bilgiç konuşuyorsunuz diyorsunuz. Allah kolaylık versin ne diyeyim.

Puhahaha, okuma yazma bilmeyen cahilin ve 15 asırlık kitabının uyku felcini tedavi edebileceğini mi düşünüyorsun 😂?

Evet. Sonuna kadar dinime bağlıyım.

Okuma-yazma bilmeyen cahil dediğiniz kimse okuma yazma bilmeden kaliteli şiirler yazmış. Hm. Yani ya dahiymiş muhteşem şiirler yazmış, yada ona birileri yardım etmiş. Ayrıca bu cahil kimseye okuma yazma bilen, onun döneminin insanları biat etmiş. Aynı cahil kimse bir devlet kurmuş. İnsanlar çevresinde toplanmış. Yine bu cahil kimsenin arkadaşları yıllarca bu devlet yönetip, halkına hizmet etmiş ve cahil kimsenin yazdığı şiirleri binlere öğretmişler. Demek ki bu cahil kimse aslında senden daha bilgeydi ki kısa yoldan insanları manipüle etmenin yolunu bulmuş. Yada cahil kimse aslında gerçekten yüce bir güç tarafından o gücün kelamlarını insanlara iletmekle mesul bir kimseymiş. Her halükarda cahil dediğiniz kişinin cahil olmadığını anlıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı