Uydu interneti nasıldır?

Uydu internetleri ile GFN oynamak zor. Ping değerleri her türlü hava koşulunda ve konumlamada değişecek. Onun yerine Superbox bakın derim.

Genelde CS:GO oynuyorum herhalde sıkıntı çıkartır değil mi?
Ben de CS:GO oynuyorum arada.Bazen rahatça oynuyorum ama genellikle işkence çekiyorum.
Uydu internetleri ile GFN oynamak zor. Ping değerleri her türlü hava koşulunda ve konumlamada değişecek. Onun yerine Superbox bakın derim.
Superbox gayet güzeldir.Arkadaşın dediği gibi paranız yetiyorsa alın.

Sanırım @Akif hocam yeni bağlatmıştı. Size yardımcı olabilir.
Konusu da burada.

Uydu interneti denildiği gibi gecikme oranı çok yüksek olan bir sistem. Bunun önüne geçebilmiş tek teknoloji Starlink. Uyduların yere yakın olması ve çok fazla uydunun olması sayesinde neredeyse kabloluymuş gibi performans sağlıyor. Ancak Türkiye'de
yok. Türkiye'den hizmet veren uydu interneti hizmetlerinde de çok fazla ping var maalesef.

Bu arada Vodafone'da RedBox adında Superbox benzeri bir hizmet veriyor. Eğer bölgenizde Vodafone çekiyorsa şans verilebilir.

Son düzenleme:
Uydu interneti ile Sibanet, İremnet gibi internetler farklı arkadaşlar. Bu tip yerel İSS'ler baz istasyonuna bağlanıyor diye biliyorum. Uydu interneti günümüzde aktif kullanılıyor mu onu bile bilmiyorum inanın. Eğer ondan bahsediyorsan pek mantıklı değil. Ancak ikinci söylediğim yerel İSS'lerden bahsediyorsan altyapın varsa geçmeni önermem. Sonuçta anten aracılığıyla bağlanıyorsun. Teoride iyi olsa da pratikte yağmur, fırtına gibi durumlar olacak. En iyi senaryoda GFN için yeterli olan hızlar vardır. Gecikmeleri ADSL'den bir tık daha iyi. Örn ADSL'de 100 civarı ping aldığım sunucularda Sibanet'te 60-80 arası gecikme alıyorum. Günlük işlerde, internet gezinmesinde gayet akıcı. Hızı tamamen kullanabiliyorum zaten. Ancak altyapı varsa sabit internet öneririm. Sonuçta kış gelecek ve fırtına olduğunda bu hızları alamayıp kesintiler yaşayacağım bunlar net.
--

Merhabalar. Sorunun üzerine GFN denemek istedim. GFN'ye karşı olan önyargım bile kırıldı açıkçası. Kalite olarak evet Youtube videosu izliyor gibiyiz. Rust oyununda denedim. Ancak kontroller çok tepkisel. Beklediğimden çok daha iyi. Hani o gecikmeyi gerçekten hissetmiyorsunuz. İnternetim 16/4 antenli Sibanet. Valla Premium düşünmeye başlayacağım galiba GFN'yi. :D 720p30 olarak çok iyi oynatıyormuş. Uygulama böyle diyor. Normal zaten bu hızda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı