Uydu interneti nasıldır?

@Akif hocam benim farklı bir sorum olacak. Memleketimdeki evde altyapı yok ve kuzenim liseyi yüksek ihtimal orada okuyacak. 8 mbps simetrik internet yeterli olur mu? Film izler arada da CS:GO oynar. Yerel bir firma bağlıyor ancak pek de emin değilim. Genel olarak firmalar arası kalite fark eder mi? Yoksa ADSL'den 8 mbit bağlıyorlar ancak 4-5 mbit alırsınız dedi Türk Telekom.

Simetrikler çok pahalı oluyor yav. Eğer antenli olacaksa yeter rahatlıkla bir kişiye. Ancak simetrik olmasına gerek yok bence. İnternet kalitesinin fark edeceğini sanmam ancak yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir alınan hizmet.

Simetrikler çok pahalı oluyor yav. Eğer antenli olacaksa yeter rahatlıkla bir kişiye. Ancak simetrik olmasına gerek yok bence. İnternet kalitesinin fark edeceğini sanmam ancak yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir alınan hizmet.
100 TL hocam. ADSL'de de Vodafone'da 58 TL'ye alınabiliyor. Arada kaldık birisi simetrik birisi normal ADSL.

Allah allah. Simetrikler pahalı oluyordu ama elbette daha iyidir. Ha ama son kullanıcı için, yüksek Upload hızı gereksinimi yoksa eğer, 16 Mbps ADSL daha mantıklı olur bence. Çünkü son kullanıcıda upload işi gerçekten az özel olarak lazım değilse. Örn benim bağlattığımdan beri yaptığım:

1628525094297.png

Allah allah. Simetrikler pahalı oluyordu ama elbette daha iyidir. Ha ama son kullanıcı için, yüksek Upload hızı gereksinimi yoksa eğer, 16 Mbps ADSL daha mantıklı olur bence. Çünkü son kullanıcıda upload işi gerçekten az özel olarak lazım değilse. Örn benim bağlattığımdan beri yaptığım:

Eki Görüntüle 1132780
Sağ olun hocam. İyi sosyaller!

Geri
Yukarı