Uydunet 50 Mbps Hız Sorunu

sezer123

Hectopat
Daha fazla  
Uydunet de 50mbps/4mbps hızını kullanıyorum. Yalnız benim bilgisayarda kablolu ile bağlıyken speedtest'de 30 Mbps civarı, kablouzda 1-2mbps de görüyor. Farklı site denediğim de kablosuz ve kabloluda 20-30mbps arası geziyor. 126'yı aradım geldiler baktılar ve aralarında tek kanalda çalışıyor dediler. Sonra destek hattına speedtest de ekran görüntüsüyle bilgilerimi gönderin dediler gönderdim. Oradan da geniş banda online olamıyorsunuz diye yanıt geldi.
Sizde böyle sorun yaşadınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi FW güncellemesi yaparken sayfa kapanıyor ve "Bu web sayfası kullanılamıyor" diyor bunu benim iznim olmadıgındanmı ali abi ile yaptıgın FW güncelleme videosunda dediğiniz gibi servis mi yapabilr yoksa dosyayı indirdiğimde direk VLC olarak kaydediyor (uzantısı .bin) ondan mı oluyor...

Bende de aynı sorun oldu ama gene de güncellemeyi yaptığını anladım siz son versiyonu bulun bir yere not edip modemin ara yüzünden kontrol edin güncellenmiş olabilir

Çözüldü kardeşim.Uydunet müşteri hizmetinde Downstream kanalında 1 tanesi aktifmiş arıza kaydı bırakıldı ve 1 gün içinde güncellemeleri ve 2 3 defa modem restartlarından sonra düzeldi.(Uzaktan bağlantıyla)

Biz Uydunet 100/4 Mbps kullanıyoruz. 96/4 Mbps hız alıyoruz kablo ile. Kablosuzda da AC ile bağlanınca aynı hızı alabiliyoruz. Modem Docsis 3.0 olmalı en başta. Tabi FW güncelelmesi de yapın, varsa.

Sorunum internet hızının stabil olmaması.Ben de geçtim 100 / 4 Mbps hıza. Fakat sürekli dalgalanmalar oluyor. Modem arayüzünden bu değerler yakın çıkmıyor bundan kaynaklşanabileceği söylendi. Daha önce 25 / 4 Mbps hızdaydım hiç problem yaşamadım. Genelde 60-70 arası geliyor hız bazen 96 görüyorum. Servisten bir çözüme ulaşamadılar.

uydunet.PNG

Testleri ethernet kablosu ya da Wi-fi ile yapıyorum sonuç fark etmiyor.

Nedeni ne olabilir?

uydunet.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı