Uydunet mi , TTnet mi , SuperOnline mı ?

HANGİSİNİ TERCİH EDİYORSUNUZ ?

• Oy verenlerin toplamı
    51
TTnet Fibernet kullanıyorum. Hız konusunda herhangi bir problem yok. AKK bitmişken 4k video izleyebiliyorum. Ama müşteri hizmetleri ve teknik destek kötü diyebilirim. İlk bağlattığımızda bir sorun çıkmıştı ve modemi değiştirdiler. Sonradan anladım sorun modemde değilmiş. Müşteri hizmetlerini arayınca sorun çözülmüştü. Superonline kullanmadım onun hakkında birşey söyleyemeyeceğim.

Arkadaşlar bizim apartmanda uydunet yada uydu bağlantısı ile ilgili bir kutu var hemen girişte. Çok emin olamamakla beraber uydunet altyapısı mevcut sanırım. Uydunet bağlatmak için uydu yayınımızın olması şart mı? Bağlantı nasıl gerçekleşiyor? Uydunet kullanan arkadaşlarım beni bilgilendirebilir mi? Uydunet'i denemek istiyorum.

24 mbit veriyoruz diyebilirler fakat santrale olan uzaklığınıza göre hız evinize daha düşük hızda gelecektir. Ben TTnet 24 Mbit dönüşümlü fiber kullanıyorum (Santrale kadar fiber oradan eve bakır kablo) 14 mbit hız alabiliyorum.

Arkadaşlar bizim apartmanda uydunet yada uydu bağlantısı ile ilgili bir kutu var hemen girişte. Çok emin olamamakla beraber uydunet altyapısı mevcut sanırım. Uydunet bağlatmak için uydu yayınımızın olması şart mı? Bağlantı nasıl gerçekleşiyor? Uydunet kullanan arkadaşlarım beni bilgilendirebilir mi? Uydunet'i denemek istiyorum.

Fotoğrafını at bakalım buraya.

Yarın internet bağlattırmak için TürkTelekom'a gidicez. 24 mbit 75 gb akn 24 ay tahhüt ayda 62 lira. Modem ve kurulum ücretsiz.

Sanırım VDSL alacaksın. Sor bakalım VDSL mi ? Eğer öyleyse şanslısın, zaten Superonline VDSL satmıyor.

24 mbit veriyoruz diyebilirler fakat santrale olan uzaklığınıza göre hız evinize daha düşük hızda gelecektir. Ben TTnet 24 Mbit dönüşümlü fiber kullanıyorum (Santrale kadar fiber oradan eve bakır kablo) 14 mbit hız alabiliyorum.

O fiber değil, VDSL. Zaten santrale kadar yıllardan beri fiber kablo döşenir/döşenmek zorundadır. Ki siz ADSL alıyorsunuz tahminimce.

ADSL aldım TTNet'e gitmedim. Çok uğraşmadım. 1 hafta dediler 3 günde kurulmuştu. Ve hızı da TTNet'e göre daha iyi. Kopma vs de yok. Turkcell Superonline ADSL 16 MB'e kadar 50 GB AKK Üniversiteli tarifesi 59 TL.

Evet bugün gittik ttnete bağlattırdık. Tabii ki adsl , vdsl yani fiber desteklemiyomuş mahalle. Yalın pahalı olduğundan telefonlu bağlattırdık. Küçük bi modem verdiler zte. Fiber olmadığı için bu işini görür dediler. 12 ay tahhüt , 16 mbit , 75 gb akn telefon dahil 56 lira. Çağrı merkezinin dediği yalanmış. Kendi kafalarından birşeyler uydurup söylüyorlarmış adam öyle dedi. Cuma gününe kadar internetim gelecekmiş. Gelince hızını vs. hepsinin bilgisini veririm.

Evet bugün gittik ttnete bağlattırdık. Tabii ki adsl , vdsl yani fiber desteklemiyomuş mahalle. Yalın pahalı olduğundan telefonlu bağlattırdık. Küçük bi modem verdiler zte. Fiber olmadığı için bu işini görür dediler. 12 ay tahhüt , 16 mbit , 75 gb akn telefon dahil 56 lira. Çağrı merkezinin dediği yalanmış. Kendi kafalarından birşeyler uydurup söylüyorlarmış adam öyle dedi. Cuma gününe kadar internetim gelecekmiş. Gelince hızını vs. hepsinin bilgisini veririm.

VDSL başka fiber başka. Karıştırmayalım lütfen.

DSL alacaksanız, TTNet'ten başka firmaya gitmeyin. Çok uğraşırsınız.

Uydunet varsa durmana bile gerek yok. Direk geç Uydunet'e.

Superonline Fiber gelmedikçe de çıkma Uydunet'ten. Uydunet, TTNet Fiber'den de daha iyi.

Hatta fiyat olarak paketlere baktığımızda bana kalırsa Uydunet Superonline Fiber'den de daha iyi ama Superonline'ın ping avantajı var :)
TTNET Türkiye de çok fazla insanı mağdur etti. TTNET eskisi gibi müşterilerini önemsemiyor. Müşteri hizmetleri çok kötü ve cahil insanlarla dolu. Müşterilerini önemsemeyen bir şirketten alışveriş yapamayın boykot edin. Benim bulunduğum bölgede ttnet o kadar kötü değil ama ben almıcam müşterilerin %80'i şikayetçi ve mağdur.

Son söz TTNET'ten uzak durun ve boykot edin.

TTNET Türkiye de çok fazla insanı mağdur etti. TTNET eskisi gibi müşterilerini önemsemiyor. Müşteri hizmetleri çok kötü ve cahil insanlarla dolu. Müşterilerini önemsemeyen bir şirketten alışveriş yapamayın boykot edin. Benim bulunduğum bölgede ttnet o kadar kötü değil ama ben almıcam müşterilerin %80'i şikayetçi ve mağdur.

Son söz TTNET'ten uzak durun ve boykot edin.

1.5 sene önce TT ADSL'i tercih ederdim ancak şu an Superonline ADSL kullanıyorum zaten. 1.5 senelik bir yorumu alıntılamanız çok saçma olmuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı