Superonline mı TTNET mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar hangisinin altyapısı daha iyi sizce?
Bana göre daha köklü olan TTNET ama tam bilmiyorum.
Bağlantı kopukluğu, paket aşımı, yavaşlama hangisinde daha fazla olur?

Son düzenleme:
Superonline'ın verdiği performans sebebiyle rahat rahat TTNET diyebilirim.

Edit: Soran olursa köyde falan oturmuyorum bu arada İstanbul'da oturuyorum.

Son düzenleme:
Her yerde farklı farklı sonuçlar elde ediliyor. Sizin bölgede hangisi daha hayırlı onu kendiniz bulmanız lazım diyebilirim. Ben kendi bölgemde TürkNet'den çok memnunum.

Bu oturduğunuz bölgede o firmayı kullanan kişi sayısına bağlıdır. Bölgede ne kadar aynı firmayı ve alt yapısını kullanan kişi var ise sorun yaşama ihtimaliniz (hız ve ping) yüksektir. Genel olarak her iki firma kendi alt yapıları ile bağlantı sağladıklarında Superonline daha iyi.

Fiber ise ikisi de iyi fakat Superonline'da 50 Mbps down 20 Mbps upload paketi var aylık 150 TL ve bence upload hızı iyi geçmek istersen ona geçebilirsin. Türk Telekom'da fiberde kötü değil zaten akrabalarımdan biliyorum az çok her iki firmayı da biliyorum. Ama VDSL altyapıda ise ne yazık ki kötüler. Zaten VDSL teknolojisi korkunç bir altyapı.

Bulunduğumuz yerlere göre hız karşılaştırması yapabileceğim bir uygulama var mı şu an TTNET kullanıyorum ama Superonline'ı kullanmadım
TTNET'te son zamanlarda paket kaybı yaşamaya başladım.
ADSL oldugu için acıbadem santralinde fazlaca paket kaybı yaşadığımı pingplotter diye bir uygulamadan fark ettim. TTNET'i aradığımda bizlik bir sorun gözükmüyor dendi.
Ne yapabilirim?

Hiçbiri değil. Tek diyeceğim alt yapın. Biri Türk Telekom kullanır kullandığına bin pişman olur biri kullanır sorunsuz sıkıntısız interneti tek bir kere dahi kesintiye uğramadan kullanır benim gibi. Binadan eve CAT6 23 AWG kablo çektirdim ve SNR değerim de 30. Bu da hattımın kalitesinin oldukça iyi olduğunu söylüyor bana, e haliyle ne internet kesintisi yaşıyorum ne hız düşmesi. Aldığım hız da 35 megabit. Başka birine bakıyorsun o da 35 megabit almış ama SNR değeri 12lerde geziyor, hızı düşümü yaşıyor, interneti kesilebiliyor. Burada asıl ayırtıcı faktör senin alt yapın oluyor.

Geri
Yukarı