Uygun Fiyatlı AMD AM5 Anakartlar Geliyor: A620 Modelleri Listelendi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
TUF-GAMING-B650-PLUS-WIFI-1920x1080.jpg

Nispeten yüksek olan yeni anakart fiyatları, tüketicileri daha uygun fiyatlı seçenekleri beklemeye itiyor. AMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerle piyasaya çıkan 600 serisi AM5 anakartlar genel olarak daha pahalı. Bu nedenle düşük bütçeli kullanıcılar yeni platformda A620 yonga setlerine yönelmeyi tercih edebilir. Gigabyte ve ASUS gibi üreticilerin yeni A620 anakartıarı, EEC‘de (Avrasya Ekonomik Komisyonu) listelenmeye başladı. […]

Devamı: Uygun Fiyatlı AMD AM5 Anakartlar Geliyor: A620 Modelleri Listelendi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

O uygun fiyat yine bizde ütopik olur. Malum dolar + kdv + fırsatçılar = Hayal kırıklığı.
Adam 25 dolarlık mouse'u 1000 liraya satıyor utanmadan.

VRM Soğutucusu olmayan, ses çipi milattan kalma, PCle 3.0 arayüzü olan, tek M.2 slotlu, sadece ekrana görüntü vermeye yarayacak anakartlar yolda o zaman. Ülkemizdeki anakart fiyatları nereye gidiyor böyle anlamıyorum. TR de satılan çoğu anakartı Yurtdışından almaya kalksanız vergisi dahil 500-1000 lira daha ucuza geliyor. Distribütörlerin tek seferde on binlerce mal çektiğini düşünürsek eminim ucuza geliyordur ama enflasyon payını bizim sırtımıza yüklüyorlar.

DDR5 bir sistem toplayacak olsam işlemcimi giriş seviyesi VRAM'lere sahip olan anakarta emanet etmezdim. Daha giriş deviyesi işlemciler çıkmadan neden giriş seviyesi anakartları piyasaya sürüyorlar anlamadım.

VRM Soğutucusu olmayan, ses çipi milattan kalma, PCIe 3.0 arayüzü olan, tek M.2 slotlu, sadece ekrana görüntü vermeye yarayacak anakartlar yolda o zaman. Ülkemizdeki anakart fiyatları nereye gidiyor böyle anlamıyorum. TR de satılan çoğu anakartı yurt dışından almaya kalksanız vergisi dahil 500-1000 lira daha ucuza geliyor. Distribütörlerin tek seferde on binlerce mal çektiğini düşünürsek eminim ucuza geliyordur ama enflasyon payını bizim sırtımıza yüklüyorlar.

Daha bugün A320-E anakart 1080 liraya satışa kondu. O anda bitirdiler. Bizim millet bir garip.

Geri
Yukarı