Uygun fiyatlı APU sistem toplama

Bütçe
3-4 bin TL

HiwatariKai

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar bütçem çok az o yüzden APU işlemci toplamaya karar verdim. Düşündüğüm parçaları aşağıda sizinle paylaşıyorum:

- AMD Ryzen 3 3200G 3, 6GHz 6MB cache Vega8 Wraith Stealth fan AM4 tray işlemci ( 1127 TL )
- Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 soket AM4 mATX anakart ( 566 TL )
- Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming RAM (bellek) ( 850 TL )
- James Donkey JD240 240GB 3D NAND 2.5" 560MB-500MB/sn SSD disk ( 280 TL )
- LG 22MK400H 21.5" 1ms 75Hz (HDMI+Analog) FreeSync Full HD Gaming monitör ( 900 TL )

Şeklinde bir sistem toplamayı düşündüm arkadaşlar. Size sorum şunlar:
1- Tray işlemci almamda sıkıntı olur mu ve Wraith Stealth fan iyi mi oluyor kötü mü? AMD Ryzen 3 2200G orijinal kutulu 1000 TL hangi işlemciyi tercih etmeliyim sizce?
2- APU işlemciyi çift RAM ile desteklemek gerekiyor mu ekstra masraf etmeme gerek var mı tek 8 GB yeterli olur mu?
3- Sistemde bunun yerine şunu al dediğiniz bir parça var mı? (Bütçe daha fazla artmadan)
4- Bu sisteme her kasa uyar mı? Elimde eski bir ASUS kasa var boşa masraf etmek istemiyorum. Uymaz ise kasa önerisi uygun fiyatlı.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Şeklinde bir sistem toplamayı düşündüm arkadaşlar. Size sorum şunlar:
1- Tray işlemci almamda sıkıntı olur mu ve Wraith Stealth fan iyi mi oluyor kötü mü?
2- APU işlemciyi çift RAM ile desteklemek gerekiyor mu ekstra masraf etmeme gerek var mı tek 8 GB yeterli olur mu?
3- Sistemde bunun yerine şunu al dediğiniz bir parça var mı? (bütçe daha fazla artmadan)
4- Bu sisteme her kasa uyar mı? Elimde eski bir ASUS kasa var boşa masraf etmek istemiyorum. Uymaz ise kasa önerisi uygun fiyatlı.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1. Stok fanı işinizi görür çok kötü değil.
2.Kesinlikle çift kanal RAM kullanın 15/35FPS arası artış görürsünüz.
3.SSD değiştirmekte fayda var. Patriot bakabilirsin.
4.Sistem toplamış iken hava akışının da iyi olması gerekli eski kasa kullanmanızı önermem.

Ram'leri bunla değiştir. 3600 Mhz CL16 OC yapılabilir. Ancak OC falan uğraşamam dersen, senin tercihin derim. Dediğin Ram'leri kullanabilirsin.

SSD'yi bunla değiştir. Senin söylediğin berbat ötesi bir SSD.

Eğer bütçe varsa işlemciyi şu arkadaşla değiştir.

1. Stok fanı işinizi görür çok kötü değil.
2.Kesinlikle çift kanal RAM kullanın 15/35FPS arası artış görürsünüz.
3.SSD değiştirmekte fayda var. Patriot bakabilirsin.
4.Sistem toplamış iken hava akışının da iyi olması gerekli eski kasa kullanmanızı önermem.

önerilerinizi dikkate alıcam teşekkürler
Ram'leri bunla değiştir. 3600 Mhz CL16 OC yapılabilir. Ancak OC falan uğraşamam dersen, senin tercihin derim. Dediğin Ram'leri kullanabilirsin.

SSD'yi bunla değiştir. Senin söylediğin berbat ötesi bir SSD.

Eğer bütçe varsa işlemciyi şu arkadaşla değiştir.
teşekkür ederim cevaplarınız için peki önerdiğiniz işlemci apu olarak kullanıldığında aradaki fiyat farkına değer mi 300 tl kadar bir fark var

Son düzenleme:
Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

Teşekkür ederim cevaplarınız için peki önerdiğiniz işlemci APU olarak kullanıldığında aradaki fiyat farkına değer mi 300 TL kadar bir fark var.

Değer.

Avantajlar:
Yeni nesil.
Önceki nesil muadilinden kısmen de olsa güçlü (3400G olur kendisi).
3200G'nin çok üstünde bir performansı var.
Daha düşük güç tüketimi.
3200G 4/4 iken 4300GE 4/8.

Dezavantajlar:
300 TL daha pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değer.

"+"lar:
Yeni nesil
Önceki nesil muadilinden kısmen de olsa güçlü(3400G olur kendisi)
3200G'nin çok üstünde bir performansı var.
Daha düşük güç tüketimi
3200G 4/4 iken 4300Ge 4/8

"-"ler

300 TL daha pahalı
hocam çok anlamıyorum bu yüzden fazla soru soruyorum kusura bakmayın ama
burdan baktığımda 4300ge de vega yok gözüküyor diğer baktığım tüm apularda vega 11 vega 7 gibi şeyler yazıyordu. yani ekran kartsız kullanabilirim değil mi 4300ge yi. kafamdaki soru işaretlerini dağıtmak konuya hakim olmak için soruyorum.

Geri
Yukarı