Uygun fiyatlı PC toplama tavsiyesi

Demir13Ömer

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar Merhaba,

Ben bilgisayarımı kendimce biraz güncellemek istiyorum da ama PC toplamaktan da bir haberim.

Öncelikle amacım mükemmel Bir PC değil idarelik Bir PC toplamak ;GTA 5 , Far Cry 4, PUBG Lite PC, Gibi Oyunları Kasmadan Oynamak İstiyorum. Anakartım DDR3 Slotlu Ve İşlemci pini 775 soketli.
Ekran kartı için 200-250 İşlemci İçin 150-200 TL Bütçem Var.

Farklı yerlerden bakıyorum da birbirinden farklıeEkran kartları var 4Gb 128bit 2 GB 128 bit fiyatları 100-300 lira arası değişiyorum. PC'den anlayan biri yardımcı olursa sevinirim hangi İşlemci ve ekran kartını almalıyım.

Şartlarım; İşlemci En az 4 Çekirdek,Ekran kartı 2 gb 128 Bit Olmalı Önerilerinizi Bekliyorum.

400 TL'ye hem işlemci hem de ekran kartı mı alacağını sanıyorsun?
Evet ?
Bal gibi de alır. GTX750ti+X5460-50 iyi bir seçim olur. Bütçe kalırsa da SSD alınır ya da RAM yükseltilir.
Teşekkürler, Arkadaş Okumamış konuyu galiba. İdarelik Pc Toplucağımı belirtmiştim zaten, Amacım 'Pubg Lite Pc' 1080P Low Ayarlarda donmadan ve kasmadan oynamak.
400 TL'ye hem işlemci hem de ekran kartı mı alacağını sanıyorsun?
400 liraya İdarelik Bir İşlemci Ve İdarelik Bir Ekran Kartı alacağımı sanıyorum evet. Pubg Lite Pc sürümünü Kaldıracak İşlemci ve Ekran kartı. LİTE Sürümünün Sistem Gereksinimlerini Biliyorsunuzdur sanırım.
RAM'lerde DDR'lar fark yaratır, DDR3 RAM'ler sadece DDR3 anakartlara uyum sağlar ancak ekran kartlarında böyle bir durum söz konusu değil, kaldı ki GDDR5 ekran kartları var piyasada bolca ancak DDR5 anakart veya RAM henüz üretilmedi :) Ekran kartlarındaki GDDR, RAM ve anakartlardaki ise DDR ikisi farklı şeyler dolayısıyla sorun yaşamazsınız.
Yeni bir şey Öğrendim. Teşekkürler :)

Son düzenleme:
İstediğim bilgileri tam olarak yazmamışsınız ama yine de önerilerimi buna göre sunayım. Monitörün büyük ihtimalle 720 veya 768P çözünürlüğünde. GTX750 bile iş görür fakat güzel bir öneri yapayım.

Bütçen anladığım kadarıyla toplam 400TL. Anakartın da LGA775 slot.
Ekran kartı: GTX950 2GB 128Bit 343TL
İşlemci : XEON L5420 33TL

Toplam : 376TL

Bu parçaları 3$ indirimi ile birlikte aldığını farzediyorum biraz araştırırsan kuponları görürsün.
İşlemciye çok az voltaj vererek 3.4 ghz ye frekansını artırarak GTX950 yi besleyebilirsin. PUBG bile açar.

İstediğim bilgileri tam olarak yazmamışsınız ama yine de önerilerimi buna göre sunayım. Monitörün büyük ihtimalle 720 veya 768P çözünürlüğünde. GTX750 bile iş görür fakat güzel bir öneri yapayım.

Bütçen anladığım kadarıyla toplam 400TL. Anakartın da LGA775 slot.
Ekran kartı: GTX950 2GB 128Bit 343TL
İşlemci : XEON L5420 33TL

Toplam : 376TL

Bu parçaları 3$ indirimi ile birlikte aldığını farzediyorum biraz araştırırsan kuponları görürsün.
İşlemciye çok az voltaj vererek 3.4 ghz ye frekansını artırarak GTX950 yi besleyebilirsin. PUBG bile açar.
Teşekkür Ederi. Önerin İçin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı