Çözüldü Uygun fiyatlı veri depolamak için taşınabilir HDD önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
500
Amazon yorumlarında 3000 £ olduğunu söylemişti birisi bu ücretin.

Taşınabilir diskler konusunda Toshiba > Seagate > WD derim. Hatta mümkünse WD'den uzak durun. Hepsi çok çabuk bozuluyor.

Çok onaylayamam. 2008'den kalma -daha eski ya da yeni olabilir ama minimum 2011'den kalma- bir WD Passport HDD'm var. Hala çok iyi durumda.

Amazon yorumlarında 3000 £ olduğunu söylemişti birisi bu ücretin.

Taşınabilir diskler konusunda Toshiba > Seagate > WD derim. Hatta mümkünse WD'den uzak durun. Hepsi çok çabuk bozuluyor.
Benim bildiğim WD daha iyiydi ve Barracuda HDDler sorunluydu :D.
Cidden öyle mi :D.

Çok onaylayamam. 2008'den kalma -daha eski ya da yeni olabilir ama minimum 2011'den kalma- bir WD Passport HDD'm var. Hala çok iyi durumda.
Şans işi. Eski taşınabilir disklerini bilemem ama yeni diskleri berbat WD'nin. Kumar oynamaya gerek yok bence verilerle. Seagate çok daha iyi taşınabilir HDD işinde. 2 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmetleri ile arkanda sağlam oluyor. :) WD'nin veri kurtarma hizmeti yok.

Yedekleme uygulaması var hocam. Ayrıca sanırsam 2 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmeti vardı Backup Plus HDD'lerde.

Hoşuma gitti bu, teşekkürler. Diğer modelde de varmış sanırım. Uygun olanı listeye ekledim.

Harddisk taşımaktan daha kolay ve zarar görmesi çok zor. Sana komikse bir şey diyemem gayet alınır bütçesi varsa.

Merhaba. Sabit duran ancak birkaç bilgisayardan erişmem gereken birçok dosya var.

Evet hocam, yedekleme için SSD'nin gereksiz olduğunu düşünüyorum, SSD işletim sisteminin kurulu olduğu disk için gerekli bence.

Evet SSD'ler bana da güven vermiyor hala, eski kafalı kaldık herhalde. :D

Arkadaşların da attığı Seagate Expansion tavsiye ederim kesinlikle.

Şu an ona karar verdim gibi duruyor. Biraz daha bekleyip, kendim de bakıp sipariş geçerim sanırım.

@Buğra S Barracuda HDD'ler taşınabilir değil, taşınabilir diskler hakkında konuşuyoruz. Ayrıca Barracuda HDD'lerde sesli olmaları dışında bir sorun olduğunu hatırlamıyorum.

Barracuda serisi taş gibi öyle bir şey söz konusu değil. Sadece biraz gürültülüler o kadar :).
Allaaaaah geçmiş olsun 100 insanı yanlış yönlendirdim :D.
Forumdakilere uydum sorunlu dedim :D.
SDN forum zamanımdan beri sorunlu diyordum ona :(
Neyse öğrenmiş oldum :D
@Buğra S Barracuda HDD'ler taşınabilir değil, taşınabilir diskler hakkında konuşuyoruz. Ayrıca Barracuda HDD'lerde sesli olmaları dışında bir sorun olduğunu hatırlamıyorum.
Ben ona değil marka karşılaştırmasına cevap yazmıştım :)

Geri
Yukarı