Çözüldü Uygun fiyatlı veri depolamak için taşınabilir HDD önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
500
Barracuda serisi taş gibi öyle bir şey söz konusu değil. Sadece biraz gürültülüler o kadar :).
Eski Barracuda'lar taş gibiydi ama 2007 sonrası çıkanların ya yazılımsal ya da kart sorunları vardı. 7200.11 diye bir facia var hatta. Belki bilirsiniz 7200.11 serisi Barracuda diskleri. Bu disklerin sorunlu olduğunu kabul etmişti Seagate. Çünkü 7200.11'lerin yazılımsal anlamda büyük sıkıntıları vardı. Bu yüzden HDD çok geçmeden çöp oluyordu. Taşınabilir disklerinde kullandığı HDD'ler sağlamdır yine de. Bazı FreeAgent GO taşınabilir disklerine 7200.11 koyup satıyorlardı ama tepki çekince bırakmışlardı.

Bu üç üründen hangisini önerirsiniz?

Amazon.tr'ye de bir bakacağım ayrıca.

Bir şey soracağım ben de almayı planlıyorum ama Toshiba > Seagate diyen var. Hangisi daha uzun ömürlü?
Toshiba diskler Türkiye'de çok bilinmiyor ama yurt dışında diğerlerine göre daha pahalı ve bozulma oranı çok düşük. Ayrıca diğerleri SMR iken Toshiba CMR diskler üretiyor. Taşınabilir modeli için emin değilim ancak.

Ayrıca Hitachi'den sonra en düşük bozulma, iade ve kafa vurma oranına sahip.

Hoşuma gitti bu, teşekkürler. Diğer modelde de varmış sanırım. Uygun olanı listeye ekledim.
Siz bilirsiniz hocam. Diğerinde de varsa iyi. Bir sorun olursa Seagate Hollanda merkezine gönderiyorsunuz onlar da verilerini kurtarıp yeni bir disk ile gönderiyorlar. Çoğu kişi memnun bu hizmetten.

Hocam ben veri kurtarma hizmeti yüzünden Seagate diyorum. Diğer arkadaşların yorumuna da bakmak lazım.

Ben alttaki ürünü senelerdir kullandığımdan ve bir sorun yaşamadığımdan WD diyorum.

Veri kurtarma hizmetinden ötürü Seagate derim hocam ben de. Toshiba sağlamdır zaten. WD önermiyorum.

Geri
Yukarı