Uyku düzenini sağlayamıyorum

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Saçma gelebilir ama uyku düzenini hiç sağlayamıyorum. 15 saat de uyusam 3 saat de uyusam geceleri uykum gelmiyor ve 5'e kadar ayakta oluyorum. Ertesi gün de doğal olarak geç uyanıyorum. Sizin izlediğiniz yollar vs. var mı? Bir gün uyumasam yine diğer gün gece uykum gelmiyor saat sabah 4'e 5'e kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Per geni dediğimiz biyolojik saatimiz, düzenlenebilir ve değişebilir. Örneğin Amerika'ya giden bir insanın gece gündüz algısı değişir. Şimdiye kadar gece olan zamanda birdenbire gündüz olmuştur. Per geni, zaman ve mekan bağımsız Amerika'ya göre değişir ve gündüz saatinde uyumaya başlarsınız yani gece. Senin de per genin değişmiş gibi, biyolojik saatin günün o saatlerini uyku saati olarak algılamıyor. Bunu değiştirmek mümkün ama biraz çabalaman gerekir. Düzenli ve disiplinli uyku modeline geçeceksin. Akşam 12'de uyuyup sabah 5'te kalkacaksın.

Bir aralar bende yaşıyordum, zamanla erken yatmaya alıştım ve uyku düzenini sağlayabildim. Belki sizde de işe yarayabilir.

Per geni dediğimiz biyolojik saatimiz, düzenlenebilir ve değişebilir. Örneğin Amerika'ya giden bir insanın gece gündüz algısı değişir. Şimdiye kadar gece olan zamanda birdenbire gündüz olmuştur. Per geni, zaman ve mekan bağımsız Amerika'ya göre değişir ve gündüz saatinde uyumaya başlarsınız yani gece. Senin de per genin değişmiş gibi, biyolojik saatin günün o saatlerini uyku saati olarak algılamıyor. Bunu değiştirmek mümkün ama biraz çabalaman gerekir. Düzenli ve disiplinli uyku modeline geçeceksin. Akşam 12'de uyuyup sabah 5'te kalkacaksın.
Peki bundan sonra hep mi 5 saat uyuyacağım yoksa sadece düzeltmek için mi?

Geri
Yukarı