Uyku felci nasıl bir şey?

İnsan haliyle panikliyor ama doktorlar zararlı bir durum olmadığını söylüyor. Çok da eğlenceli bir durum değil tabii.
Anladim hocam. Hep cok korkunc bir sey oldugunj yazmislarda. Of bugun cok dusundum bunu acaba uyku felci olur muyum?
1657412239879.png

Ben bir kere yatılıya gittiğimde yaşamıştım yüz üstü uyandığım için yaratık falan görmedim zaten baya ışık alan bir odada uyumuştum.
Uyandığımda hareket edemiyordum, "noluyo lan!" dedim içimden sonra teyzeee diye bağırmaya çalıştım bağıramadım sonra 2-3 saniye sonra geçti.
Ben öyle karabasan falan şeylere inanmıyorum yaşamadan inanmam zaten.
Bende inanamadim vallahi.

3 kere yaşadım ikisi 2-3 gün içerisinde oldu diğeri uzun süre sonra birinde biri öpüyormuş gibi hissettim ablam yanağımdan öpüyor sandım kalkamadım diğerinde biri ağzımı kapatıyormuş gibi hissettim(bu biraz korkunçtu) kalkamadım ama üçüncüsü korona olduğum günün gecesiydi hareket edemiyordum ateşimde vardı öldüm sandım kaldıramıyorsun vücudu hareket edemiyorsun :D Evet korkulacak bir şey ilk ikisi artarda olduğu için sabahlara kadar ışık açık bekleyip ışıklar çıkınca yatıyordum da o zaman 16-17 yaşında filandım herhalde tam hatırlamıyorum.

Korkunç bir seymi hocam? Cok merak ettim. Kucukken buna benzer bir sey olmustu gozlerimi acamamistim bir sure. Simdi aklima cok takildi bu uyku felci bugun olur gibi hissediyorum.
5 saniyelik bişey zaten adrenalinle beraber olup bitecek. Ilk başta korkarsın baska zaman oldugunda umursamazsın. sadece o 5 saniyede geriliyorsun okadar.

3 kere yaşadım ikisi 2-3 gün içerisinde oldu diğeri uzun süre sonra birinde biri öpüyormuş gibi hissettim ablam yanağımdan öpüyor sandım kalkamadım diğerinde biri ağzımı kapatıyormuş gibi hissettim(bu biraz korkunçtu) kalkamadım ama üçüncüsü korona olduğum günün gecesiydi hareket edemiyordum ateşimde vardı öldüm sandım kaldıramıyorsun vücudu hareket edemiyorsun :D Evet korkulacak bir şey ilk ikisi artarda olduğu için sabahlara kadar ışık açık bekleyip ışıklar çıkınca yatıyordum da o zaman 16-17 yaşında filandım herhalde tam hatırlamıyorum.
Hocam siz halusinasyon gordunuz mu?

5 saniyelik bişey zaten adrenalinle beraber olup bitecek. Ilk başta korkarsın baska zaman oldugunda umursamazsın. sadece o 5 saniyede geriliyorsun okadar.
Sizin dediginiz daha mantikli geldi ama @SIOBHAN hocamizda korkulacak bir sey oldugunu soyledi. Cok merak ettim nasil birseymis. Buyuk ihtimal bugun yasarim gibi geliyor kafaya taktim.

İlk ikisinde gözlerimi açtım mı hatırlamıyorum ama üçüncüsünde gayet gözlerim açıktı hareket edemiyordum bağıramıyordum da felç kaldım sandım o gün korktum evet korkutucu yalan yok.
Halüsinasyon filan gördüğümü pek hatırlamıyorum ama ben ilk ikisini gerçekten çok hatırlamıyorum üçüncüsünde görmediğime eminim.

Sizin dediginiz daha mantikli geldi ama @SIOBHAN hocamizda korkulacak bir sey oldugunu soyledi. Cok merak ettim nasil birseymis. Buyuk ihtimal bugun yasarim gibi geliyor kafaya taktim.
Düşünme gelir diyorlar o yalan. Ben geceleri uyumadığım zamanlar nadiren görüyordum uykusuzluktan. Bu gece de uykusuz kaldım ama gerçekleşme ihtimali %1 falandir

Geri
Yukarı