Uyku felci nasıl bir şey?

2 yıl önce yaşamıştım, uyandığımda kalbim yerimden çıkacak gibiydi hiç bir yerimi kıpırdatamıyordum ve konuşamıyordum ama gözümü kapatıp açabiliyordum ve ortada ne in vardı ne cin vardı 😁

Aklima takildi. Internette nefes alamiyorsunuz bir yaratik gelip kulaginiza fisildiyor hareket edemiyorsunuz demisler. Müslüman'im ama bu karabasan dedikleri şey bana saçma geldi. Bilimsel aciklamasi mantikli. Dedigim gibi bazisi boyle abartmis. Bazilari ise sadece hareket edemiyorsunuz hareket edemediginizin farkina varinca da geciyor demisler. Yani yaratik falan bahsetmemisler. Yasayan var mi? Hangisi dogru?
İn, cin, karabasan vb. bunlar bilimler ilerlemediği zamanlarda insanın kimyasındaki, psikolojisindeki ve fiziksel algılamasındaki gizemlere kılıf amacıyla türetilmiş şeyler. Saçmalıktır, inanmayın.

Ben kesinlikle psikolojik olduğunu düşünüyorum rahat olursan bir şey olmaz. Kesinlikle canavar filan yok öyle canavar korkunç kadın filan yok belki gözlerini açamazsın korkudan kafanda birini canlandırabilirsin. Karabasan filan yok diyene tamam derim çünkü bilimsel zamanda yaşıyoruz ama bu olay olmuyor yalan atıyor diyeni de engellerim gayet oluyor çünkü.

İlk ikisinde gözlerimi açtım mı hatırlamıyorum ama üçüncüsünde gayet gözlerim açıktı hareket edemiyordum bağıramıyordum da felç kaldım sandım o gün korktum evet korkutucu yalan yok.
Halüsinasyon filan gördüğümü pek hatırlamıyorum ama ben ilk ikisini gerçekten çok hatırlamıyorum üçüncüsünde görmediğime eminim.
Gozleriniz acikken vucudunuzu kontrol etmis oluyorsunuz nasil uyku felci oldu?

İn, cin, karabasan vb. bunlar bilimler ilerlemediği zamanlarda insanın kimyasındaki, psikolojisindeki ve fiziksel algılamasındaki gizemlere kılıf amacıyla türetilmiş şeyler. Saçmalıktır, inanmayın.

Cinler gerçektir ama her şeyi cinlere bağlamak saçma.

Geri
Yukarı