Uyku problemim var

Tarık45

Centipat
Daha fazla  
Dün gece saat 1 de uyumaya gittim ama uyuyamadım. Uyurken değişik sesler duydum. Elektrik sigortası atma sesi duydum güm diye. Sonra banyodan su sesleri geliyordu hep takmamaya çalıştım. Gözümü kapattım uyumak için. Birden sıçradım sonra yine takmayıp gözlerimi kapattım. Bu sefer de hızlıca yatağım sallandı sonra kalktım ışığı açık bıraktım. Sabaha kadar geçen hafta da bana böyle olmuştu sürekli. Bana böyle oluyor sizce ne yapmalıyım?

Diğer durumları aşağı yukarı anlayabiliyorum fakat sigorta atma durumu gerçekten yaşandı mı yoksa o anki gerginlikle mi öyle algıladığınızı düşünüyorsunuz? Sigortayı yokladığınızda bir sorun yok muydu?

Hayır sigorta atmamış dün gece abim sabaha kadar uyumadı televizyon izliyordu ona sordum dedi sigorta atmadı elektrikler vardı dedi hatta abim bana evden hiç ses duymadığını söyledi bende anlamadım niye böyle oldu.

Sabahtan akşama kadar fiziksel olarak seni yoracak bir şeyler yap. Mesela basketbol oyna, ya da bisiklete bin vs. Hem stres atmış olursun, kardiyo olur ve duyuların açılır. Akşam da yemekten sonra kuzu gibi uyursun.

Dün gece saat 1 de uyumaya gittim ama uyuyamadım. Uyurken değişik sesler duydum. Elektrik sigortası atma sesi duydum güm diye. Sonra banyodan su sesleri geliyordu hep takmamaya çalıştım. Gözümü kapattım uyumak için. Birden sıçradım sonra yine takmayıp gözlerimi kapattım. Bu sefer de hızlıca yatağım sallandı sonra kalktım ışığı açık bıraktım. Sabaha kadar geçen hafta da bana böyle olmuştu sürekli. Bana böyle oluyor sizce ne yapmalıyım?
Sanırım uyku esnasın da tüm duyu organlarınız maksimum seviye de çalışıyor. Karanlıktan korkuyor olabilirsiniz ya da rahatsız oluyor olabilirsiniz bu da sebeplerden biri olabilir. Onun dışında çok saçma gelsede YouTube üzerinden "Huzur Frekansı" tarzında videolar izleyin, inanın işe yarayacaktır. Kendi psikoloğunuz olmaya çalışın hayal kurarak uykuya daldırmaya çalışın kendinizi. Hiç biri olmazsa bir psikoloğa görünün.

Hocam psikoloğa gidemiyorsanız hani işe yararmı bilmem ama doktora başvurup uyku ilacı alabilirsiniz.

Fiziksel yorgunluk mevcutsa, zihin ne kadar uyanık kalmayı istese de uyku haline geçis daha rahat olur. Gün içinde enerjinizi harcamaya yönelik işler yapın ve ek olarak yatmadan önce de eğlenceli şeyler okumayı deneyin, bu işlemi de yatakta yaparsanız, uykunuz geldiği anda eldeki kitap, mecmua her neyse kenara bırakıp kısa sürede uykuya dalabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı