Uyku süresini kısaltmak

nana49

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Sürekli uykum var. Ders çalışmam gerekiyor saat dokuzda uykum geliyor. Onun harici de sürekli halsizim. Ne kadar uyursam uyuyayım gözlerimin altı mosmor hiç dinlendirmiyor. Normaldeki uyku saatlerimi azaltmam gerekirken arttırıyorum. O yorgunlukla istesem de ders çalışamıyorum. Bu halsizlik nasıl geçer ve uyku süremi nasıl azaltabilirim?

Günde kaç saat uyuyorsunuz ki? Bir de verimli uyumanın da bir saati var mesela gece 1,2 ve 3 arasında uyumak çok daha iyiymiş (araştırmalar öyle söylüyor).
Onun harici de sürekli halsizim. Ne kadar uyursam uyuyayım gözlerimin altı mosmor hiç dinlendirmiyor.
Ciddi bir şey olabilir gibi, bence bir doktora görünün.

Merhabalar. Sürekli uykum var. Ders çalışmam gerekiyor saat dokuzda uykum geliyor. Onun harici de sürekli halsizim. Ne kadar uyursam uyuyayım gözlerimin altı mosmor hiç dinlendirmiyor. Normaldeki uyku saatlerimi azaltmam gerekirken arttırıyorum. O yorgunlukla istesem de ders çalışamıyorum. Bu halsizlik nasıl geçer ve uyku süremi nasıl azaltabilirim?

Erken ders çalışmayı dene. Ve çalıştığın sürede ders çalışmayı bırak. Yani 30 dk ders çalışıyorsan erkenden ders çalışıp 30 dk sonra uyu.

Günde kaç saat uyuyorsunuz ki? Bir de verimli uyumanın da bir saati var mesela gece 1,2 ve 3 arasında uyumak çok daha iyiymiş (araştırmalar öyle söylüyor).

Genelde 22.00-23.00 gibi uyuyup 7.30 da uyanıyorum. Bazen ( hatta bu aralar çok sık ) okuldan gelince de uyumaya başladım. Kafam davul gibi oluyor geldiğimde. Birkaç kere böyle yatıp akşam uyandığım oldu.

Merhaba,
Yeteri kadar uyuyup yorgun hissetmenizin bir sürü nedeni olabilir. İlk olarak kan değerlerinizin iyi oldugundan emin olmaniz lazim.
Kan değerleri dışında; uyku apnesi, rinite bağlı burun tıkanikligi, depresyon, anksiyete, kullanılan ilaç gibi sebepler yüzünden uykunuzu alamıyor olmanız muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı