Uykunun gelmemesi

Hocam uyanma saatlerim çok karışık çünkü her uykumda gece yarısı uyanıyorum, uykum bölünüyor 7'de veya başka bir saatte uyansam bile bir şey olacağını sanmıyorum.

Hayatımda 5-10 defa denize gittim ıslanmaktan nefret ederim, ama deneyeceğim.

Düzenli olarak erken bir saatte uyanmaya başlayın. En pratik çözüm yolu budur hocam.

Hocam uyanma saatlerim çok karışık çünkü her uykumda gece yarısı uyanıyorum, uykum bölünüyor 7'de veya başka bir saatte uyansam bile bir şey olacağını sanmıyorum.

Hayatımda 5-10 defa denize gittim ıslanmaktan nefret ederim, ama deneyeceğim.

Belki de uyku düzenini elde etmelisin bunu alarmlarla kendini alıştırabilirsin.

Yaklaşık 1.5 senedir hiç uykum gelmedi, şöyle: Uykunuz geldiğinde gözleriniz kapanıyor ayakta zor duruyorsunuz ve sonunda ya isteyerek uyuyorsunuz ya da uyuyakalıyorsunuz. Benim artık hiç uykum gelmiyor. Sadece istediğim bir saatte yatağa giriyorum ve uyumaya çalışıyorum, uyurken de bayağı zorlanıyorum dön dur bir türlü rahat edemiyorum, zor uyuyorum.
Hocam bende zor uyuyan biriyim, fakat şuanda bir yöntem kullanıyorum, her ne kadar yöntem demek yanlış olsa da.
Tabi ki radyasyon açısından zararlı fakat benim uyumamı çok kolaylaştırdı,
eğer Spotify FIZY gibi müzik uygulamalarına sahipseniz işiniz daha da kolay, yöntem şu şekilde,
Telefonunuzu gece şarja takıp yastığınızın altına koyun,
Sevdiğiniz yavaş belki duygusal bir şarkıyı
döngüye alıp dinleyin sabaha kadar çalmaması için Otomatik kapatma ayarlıyorsunuz (ben 15 dakika ayarlıyorum)
ilk günlerde değişiklik olmasa da bir zaman sonra beyin yatağa girip bu şarkıyı açtığınızda uyumanız gerektiğini anlıyor. Eğer şarkı değiştirirseniz bile illa beyinin alışmasına gerek yok, daha kolay uyumak için sevdiğiniz biri varsa onu hayal ederek, gününüzü değerlendirerek geçirebilirsiniz bu süreyi, şarkı arkada açık olduğu için romantik film sahnesi gibi sahneler canlandırabilirsiniz, bu da benim yöntemim. Kolay gelsin.

ŞARKI ORNEK:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı