Akşamları uyku gelmemesi

Sapık değilim ama yatmadan önce ne yaptığını söyler misiniz? Çünkü yatmadan önceki zaman beynimizin en yaratıcı fikirleri ürettiği zamandır ve bu zamanlarda genelde telefona bakarsanız uykunuz gelmez bende kısa süre önce sizle aynıydım ama yatmadan önce kitap okursanız probleminiz ortadan kalkar. Kitap şart değil sevdiğiniz herhangi bir şeyi okuyun teknolojiden uzak sanki miamideki sahil kenarında olan evinizde kahve içiyormuş gibi. Ayrıca kahve alırken vergi ödemiyorsunuz bunu da aklınızdan çıkarmayın.
Ufak spor da uykumu getiriyor onu fark ettim.

Saat 6'dan sonra kafein tüketmiyorum, aslında Beşiktaş'taki evim kentsel dönüşümden dolayı yıkıldığı için ailemin yanına geldim bir süreliğine ve açık konuşmak gerekirse son derece düzensiz yaşıyorlar özellikle annem gece 4'ten önce hiç uyumaz hol ışığı sürekli açılır kapanır, TV sesi bir yerden vb. bir dolu rahatsız edici etken var yani erken yatmaya uğraşsam bile biyolojik saatimden ayrı dış etkenler de uyumama mani oluyor.

Evet ve ev değişikliği yatak değişikliği de etkiliyor bende akrabamızın evinde asla uyuyamıyordum. Dediğin gibi seslerin de etkisi var ve anneniz ayaktaymış oda geziniyormuş.

Ufak spor da uykumu getiriyor onu fark ettim.
Zaten geçen yıl spor yapıyordum ama salonlar kapanınca gitmeyi bıraktım. Evde 2 ay kadar spora devam ettim ama salondaki gibi olmayınca gerisi gelmedi. Şimdi üzerimdeki olumlu etkisini daha iyi anladım muhtemelen bu uyku sebebi yüzünden tekrardan full body workout'a başlıcam.

Geri
Yukarı