Uyumak için gece 3 iyi mi?

504940

Centipat
Başlıkta da belirttiğim gibi; geceler benim için çok önemli saatler, bu saatlerde gecenin sessizliğinde kendime vakit ayırabiliyorum ve olayları düşünebiliyorum. Gece yavaş bir müziğin eşliğinde kendimce böyle sorgular yapmak hoşuma gidiyor. İşim sosyal bir iş olduğundan dolayı da buna ihtiyacım oluyor. Sizce gece 3 uyumak için iyi bir saat mi? 11'de kalkıyorum.

Hemen hemen her gün 4-5 gibi yatan birisi olarak hiç güzel değil. Önermem. Sağlıksız oluyor. Ama düzensiz olmuyor.Ben kendi düzenimi böyle ayarlıyorum günlük 5 saat uyku yetiyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi; geceler benim için çok önemli saatler, bu saatlerde gecenin sessizliğinde kendime vakit ayırabiliyorum ve olayları düşünebiliyorum. Gece yavaş bir müziğin eşliğinde kendimce böyle sorgular yapmak hoşuma gidiyor. İşim sosyal bir iş olduğundan dolayı da buna ihtiyacım oluyor. Sizce gece 3 uyumak için iyi bir saat mi? 11'de kalkıyorum.
Gece 3 hiç sağlıklı bir uyku saati değildir. İnsan bedeni için en verimli uyku saati 23.00 ile 02.00 arasındadır. Gece 3 de uyursan uyandığında (genel olarak) zombi gibi uyanırsın. Fakat akşam 11 de uykuya dalarsan saat 7 ila 9 arasında uyanırsın ve uyandıktan sonra kendini çok daha zinde ve enerjik hissedersin. Fakat toplumuzun geneli için kullanıldığı söylenemez. Kullanılmamasının aksine en sağlıklısı budur.

Gece saatlerini bende çok severim ama sabah sessizliği insanı çok daha fazla yalnız hissettirir. (öğlen 1 de uyanan ailen veya ev arkadaşın varsa 😅) sizi bilmem ama sabah saatlerinde benim aklım çok daha iyi çalışıyor, geceleri daha kötümser ve psikolojim (hayat sorgusu) üzerine düşünürken sabahları daha verimli ve beni ileriye taşıyacak başarılar hakkında düşünmeye beynim daha yatkın. Tabii her beyin aynı çalışmıyor. Kendi bileceğiniz iş fakat denemenizi de öneririm. Saygılar iyi uykular :)

Geri
Yukarı