Uyumaya çalışırken yaşanılan garip olay nedir?

Daha fazla  
Az önce uykuya tam dalacaktım rahattım ve bir anda etraftaki tüm ışıklar yavaş yavaş gitti, kulağıma korkunçlu sesler geldi. Ben neler olduğunu anlıyordum kendime. Sakin ol diyordum ama sakin durmak neredeyse imkansızdı. O anki korku işe bismillah diye ayağa doğruldum ve her şey gitti. Bu ne olabilir hayatımda bu kadar korktuğum bir an olmamıştı.

Az önce uykuya tam dalacaktım rahattım ve bir anda etraftaki tüm ışıklar yavaş yavaş gitti, kulağıma korkunçlu sesler geldi. Ben neler olduğunu anlıyordum kendime. Sakin ol diyordum ama sakin durmak neredeyse imkansızdı. O anki korku işe bismillah diye ayağa doğruldum ve her şey gitti. Bu ne olabilir hayatımda bu kadar korktuğum bir an olmamıştı.
Karabasan deniyor buna, pek önemli değil
Bide patlayan kafa sendromu var, tam uyumak üzereyken bir patlama sesi duyuyorsun.

Bu ikisini de yaşadım hatta uyurgezerlikte vardı bende, sonra düzeldi.
Stresten kaynaklı olabilir.

Bismillah dediğinizde gitmiş hocam. 3 harfli falan mı var acaba?

Günahla alakası tabiki olabilir. Seni rahatsız etmiş olabilir işte. Hatırlatma olabilir, ey kulum doğru yoldan sakın sapma diye. Sen dua et ki karabasan gelmedi, aklın çıkardı!
Hocam yüzüstü yatıyordum belki de geldi ama görmedim halen tüylerim diken uykum var yarın sınavlarım var ama uyumayı hiç düşünmüyorum.

Yatmadan önce okunacak dua.

Okunuşu;

Allahümme eslemtü nefsi ileyke ve veccehtehü vechi ileyke ve fevvadtü emri ileyke ve elce'tü zahri ileyke,rağbeten ve rehbeten ileyke,la melcee ve la menca minke illa ileyke.Amentü bi-kitabike'l-lezi enzelte ve bi-nebiyyike'llezi erselte.

Türkçe Meali;

Allah'ım! kendimi sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşimi sana ısmarladım. Rızanı isteyerek azabından korkarak sırtımı sana dayadım sana sığındım sana karşı yine senden sığınacak yoktur indirdiğin kitabı ve gönderdiğin peygambere inandım.

Geri
Yukarı