Trafikte yaşanılan olay

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
1. Köprüye giden yolda, ailem arabayla otoyoldan çıkmak için döneceği sağ şerite giriyor (sinyal veriyorlar). Emniyet şeritinden hızla gelen kırmızı renkte bir doblo benzeri bir araç ise son anda çarpmak için frene basıyor ve çarpmaktan kurtuluyor ama arkasından gelen bir motosiklet, Dobloya çarpıyor. Motorcu da, Doblocu da tehditkar şekilde arabayı süren babamı suçlamış.

Doblo, yağmurlu havaya rağmen ışıkları kapalı ve emniyet şeritinden geliyor. Motorsikletli ise takip mesafesi denen kuraldan bir haberdar ve o da emniyet şeridinde! Motorcu arabamızın önünü kesiyor. O da gayet suçlu olduğunun farkında, sadece keriz arıyor. Babam da "İsterseniz polis çağırırız, tutanak tutarız. Benim arabamda kamera var" diyor. Ama keriz arıyorlar işte, tehditkar olurlarsa suçu atabilirler sanıyorlar.

Arabamızda ön-arka kamera var, olayı çekmiş fakat ses kaydı almıyor. Bilgisayardan videoyu izleyince ister istemez sinir oldum. Belki yapabileceğim en fazla şey Show Haber'e görüntüleri yollamak, ama yapmayı düşünmüyorum. İnternette böyle olaylar gördüğümde zaten huzursuz olan biriyim, ailemin başına gelince daha da kötü hissettim.

Allah'a şükür büyük bir olay olmamış. Normalde forumda daha çok teknoloji konuları açan biriyim, bu yazılar yazmak istemezdim fakat haftaya vize sınavlarım var, sinirden derse odaklanamıyorum. Biraz rahatlamak için buraya yazmak istedim.

Sadece içimi dökmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önüne birden bebek arabası çıktığı için ve ona çarpmamak için düşen motosikletliyi suçladılar ne bekliyonuz.
Daha dün o videoyu izledim de inanamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Önüne birden bebek arabası çıktığı için ve ona çarpmamak için düşen motosikletliyi suçladılar ne bekliyonuz. Tabii etin kilosuna zam geldi yiyemedikleri için IQ düşüşleri yaşıyorlar.

Aynı videoyu görmüştüm daha fazla sinirlenmemek için direkt geçiyorum artık, bir de adama özür dilettirmeye çalışıyorlardı zorla şaka gibi.

Bunun gibiler arttı nedense, millete suç atıp tazminat parası koparmaya çalışıyorlar.
Öyle tabii. Kimse suç üstlenmek istemiyor.

Motorcu her türlü suçlu. Belki de evrakları eksik, polis gelse motoru bağlayacak. Suçu atmak için bir koşturuşu var, kameradan izleyince gülsem mi sinirlensem mi emin olamadım.

Doblocu ise emniyet şeridinde kaza yaptığı için tabiri caiz mağbadı tutuşmuş. Polis çağırmak zorunda kalsa kendi de ceza yiyecek, gayet iyi biliyorlar.

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Candan değerli bir şey yok. Can'a bir şey gelmediyse gerisi hallolur. Öncelikle baban bir miktar hatalı. Hiç bir araç, hiç bir haklı sebeple emniyet şeridini ihlal edemez. Bu şerit sadece emniyet birimleri ve sağlık birimlerine ayrılmıştır. Babanın minik hatası emniyet şeridi, nasılsa sağımda şerit yok diye düşünüp kontrolsüz geçiş yapmaya çalışması olmuş. Ordan geçen bir polis aracı, itfaye veya ambulansta olabilirdi. Rahmetli direksiyon hocam her zaman "Trafikte çakal gibi olacaksın, gözün dört dönecek, her yeri kontrol edeceksin" derdi. Abimde "Trafikte her zaman bencil olacaksın, kendini koru" derdi. Buda çok güzel tavsiyedir. Herkes kendini korusa kazalar olmaz.

Baban ne olursa olsun emniyet aracıda olsa, bu durumdaki gibi ihlalde olsa kontrollü olmalıydı. Yasal olarak haklılık, haksızlık durumuna birşey diyemem. Yasal olarak haklı görünüyor bile olabilir ama hem insan canının değeri, hem trafik güvenliği olarak ne yazık ki hatalı olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Trafikte olur böyle şeyler. Çok sinirlenmene falan gerek yok. Sadece daha dikkatli olmakta fayda var.

Öncelikle baban bir miktar hatalı. Hiç bir araç, hiç bir haklı sebeple emniyet şeridini ihlal edemez.
Emniyet şeridine girmedi hocam, emniyet şeridi sağa dönüş şeridine dönüşüyor, şu tip:

1699892697001.png

Yeni konular

Geri
Yukarı