Uyuz hastalığı için ne yapılabilir?

LonelyDarkSide

Hectopat
Merhaba direkt konuya gireceğim. Bugün cildimde kaşıntı nedeniyle doktora gittim ve uyuz olduğumu öğrendim. Çevremde uyuz geçiren hiç kimse yok. İş yerinde hiçbir pantolon bana uymadığı için çok pantolon değiştirdim yüksek ihtimalle oradan uyuz kaptım (pantolonları iş yerinde ki çamaşırhaneden alıp deniyordum). Doktorun yazdığı kremi sürdüm. Başka önerileriniz var mıdır? Canım çok sıkkın hayat kalitem düştü.

Merhaba direkt konuya gireceğim. Bugün cildimde kaşıntı nedeniyle doktora gittim ve uyuz olduğumu öğrendim. Çevremde uyuz geçiren hiç kimse yok. İş yerinde hiçbir pantolon bana uymadığı için çok pantolon değiştirdim yüksek ihtimalle oradan uyuz kaptım (pantolonları iş yerinde ki çamaşırhaneden alıp deniyordum). Doktorun yazdığı kremi sürdüm. Başka önerileriniz var mıdır? Canım çok sıkkın hayat kalitem düştü.
Geçmiş olsun tek yapabileceğin ilaçlarını kullanmak ve sabırla iyileşmeyi beklemek.

Hocam sıcak duş uyuzu tetikliyor diye biliyorum.

Abi sende mi oldun ?

dostum nasıl bir kaşıntı ve tam tarif ver vucudunda kirmizi cizgiler var mi .

Duşla falan geçmez sirkede iyi gelir ama paraziti öldürmez. Şimdi bu gün hemen en eski eczane nereyse oraya gidiyorsun abi bana uyuz kremi yapar mısın diyorsun kükürtlü majistral.
Talimatlarına uyuyorsun yataga naylon saricaksin hic bir yere dokunma.

Kwelaa diye yesil mavi kutu beyaz krem işe yaramıyor.

Antiskap deri kremi yaramaz.

Bu mülteci uyuzu.

Eczacın kreme para isteyebilir en fazla 100 lira falan alır hiç para vermemek istiyorsan doktoruna git hocam bana en sağlam majistral kremi yazın kükürt karışımlı bitirelim şunu de yazsın para vermezsin.

Ayrıca kendin alıp wilkinson pomad krem deneyebilirsin. Doktora yazdırirsan ücretsiz olur.

Bol sür yatağa naylon ser çıplak yat. Üzerindekiler emmesin kremi. Mültecilerden gelen bir salgın olabilir dikkatli olun. Kimseye güvenip evine gitmeyin.

Ayrıca eğer yine geçmezse abi bu gecirmezse ivermectin ziver tablet istiyorum diyeceksin devlet ödemiyor 1000 lira kadar fiyatı.

Son düzenleme:
Abi sende mi oldun ?

dostum nasıl bir kaşıntı ve tam tarif ver vucudunda kirmizi cizgiler var mi .

Duşla falan geçmez sirkede iyi gelir ama paraziti öldürmez. Şimdi bu gün hemen en eski eczane nereyse oraya gidiyorsun abi bana uyuz kremi yapar mısın diyorsun kükürtlü majistral.
Talimatlarına uyuyorsun yataga naylon saricaksin hic bir yere dokunma.

Kwelaa diye yesil mavi kutu beyaz krem işe yaramıyor.

Antiskap deri kremi yaramaz.

Bu mülteci uyuzu.

Eczacın kreme para isteyebilir en fazla 100 lira falan alır hiç para vermemek istiyorsan doktoruna git hocam bana en sağlam majistral kremi yazın kükürt karışımlı bitirelim şunu de yazsın para vermezsin.

Ayrıca kendin alıp wilkinson pomad krem deneyebilirsin. Doktora yazdırirsan ücretsiz olur.

Bol sür yatağa naylon ser çıplak yat. Üzerindekiler emmesin kremi. Mültecilerden gelen bir salgın olabilir dikkatli olun. Kimseye güvenip evine gitmeyin.

Ayrıca eğer yine geçmezse abi bu gecirmezse ivermectin ziver tablet istiyorum diyeceksin devlet ödemiyor 1000 lira kadar fiyatı.
Tatlı bir kaşıntı diyebilirim. Vücudumun ayak, el, bacak gibi yerlerinde beyaz bir baloncuk gibi çıktı. Genital bölgem de ise iltihaplı bir şişkinlik oldu diyebilirim.

Parmak aralrına yabda kaşınan yerlere flaşla bak cizgi var mi betaz gri siyah cok kisa cizgiler 1 cm bile değil.
Ben de çizgi yok. Beyazımsı renkte baloncuklar.

Gerek yok makinada 90 derecede carsafi yika uattigin yatagi ters cevir hirdavtcidan badana poseti al yap. Supurgeyle her yeri cek koltugunu cop posetiyle kapla pc klavyesini güzelce cek.
Hocam gerçekten de böyle izole etmek gerekiyor mu ?

Geri
Yukarı